Cevaplar

2012-11-21T17:50:23+02:00
Web Tasarımı Nasıl Yapılır? 12 Temel Adım!

Web tasarımı nasıl yapılır? Nasıl bir web sitesi kurabilirim? Nelere ihtiyacım var? En önemlisi, nasıl trafik alan bir web sitesi sahibi olabilirim? Bu sayfamızda işte tüm bu soruların cevabını bulmaya çalışacağız.

- Web tasarımı nasıl yapılır Adım 1 - Bir site konusu seçmek

Bir web sitesi yaratmak istiyoruz. Yapmamız gereken ilk şey nedir? Hemen söyleyelim: ilk adımımız kendimize bir site konusu seçmek. Peki nasıl bir konu? Talep görecek, yani hit alacak kadar geniş, ancak konusundaki devlerin rekabet sahasına girmeyecek kadar dar!

Site konusu seçmek için sihirli bir formül bulunmuyor. Dikat edilmesi gereken en önemli husus arz, talep ve rekabet seviyesini göz önüne alarak bir denge tutturmak. Unutmayın, talep ne kadar az olursa, sitemize gelecek ziyaretçi sayısı o derece az olacaktır. Buna mukabil, talep ne kadar geniş olursa rekabet düzeyi de o derece yüksek olacaktır.

- Web tasarımı nasıl yapılır Adım 2 - Alan adı / Domain edinmek

Konumuzu seçtikten sonra ikinci adımımız alan adı yani domain almak. Peki domain nedir? Kısaca açıklayalım. Alan adı, sitemizin internet dünyasındaki adresidir. Nasılki evimize ilk defa gelen bir misafir verdiğimiz adres sayesinde evimizi bulur , okuyucular da sitemize ancak alan adımız sayesinde kimseye sormadan yani arama motorlarında sorgulama yapmadan ulaşabilirler.

Alan adı seçildikten sonra yapılması gereken ilk şey seçtiğimiz adresin herhangi birisi tarafından tescil edilip edilmediğini kontrol etmek. Yani satın almak istediğimiz evin sahibi olup olmadığını öğrenmemiz gerekiyor. Bu araştırmaya kısaca alan adı sorgulama denir.

Alan adı sorgulaması neticesinde, eğer belirlediğimiz adresin herhangi bir sahibi yoksa, sıra bu alan adını tescil etmeye gelir. Bu aşamaya da domain tescil işlemi denir. Burada arzu edenlerin herhangi bir fiyat ödemeden, ücretsiz domain edinebileceklerini hatırlatmakta fayda var. 

 

 

Devamı : http://www.ekisportali.com/web_tasarimi_nasil_yapilir.html

1 1 1
2012-11-21T17:50:23+02:00

admine sorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

1 1 1