Cevaplar

2012-11-22T20:36:20+02:00

Gohor – Kurtlar Yolu, 2003 yılında BU Yayınevi tarafından yayınlanan Gohor – Cam Kent‘in devamı ve onunla eşzamanlı yayınlanarak okura ulaştı. Kitapta, Cam Kent Ramelya’dan arkadaşlarıyla birlikte kaçanGohor Askine’nin yaban diyarlarda yaşadığı maceralar anlatılıyor. Bu haliyle Gohor –Kurtlar Yolu iki kitaptan oluşan serinin finali. Ve metin, kurguyu bütünleyen,“arayışın” sonuçlandığı bölümleri barındırıyor.

Gohor – Kurtlar Yolu, öncülü olan ve Gohor Evreni’ni kurgulama kaygısı güden Gohor – Cam Kent‘e oranla daha dinamik bir kurgu içeriyor. Yüzyıllar önceki kimyasal savaşın etkisi altındaki çorak topraklarda, bilinmeyen diyarlarda geçen, kimi dost kimi düşman pek çok yan karakterin zenginleştirdiği maceralar bir biri ardına yaşanıyor ve kahramanlar ilk sayfadan son sayfaya dek “arayışa” devam ediyor. Şimdilerde (2011 itibariyle) yazımı süren devam kitabı Cin Saldırı‘sında da Gohor – Kurtlar Yolu‘ndaki kurgusal anlayış gözetilmekte.

Gohor – Cam Kent ile Gohor – Kurtlar Yolu yıllar sonra, 2008 Mayıs’ında tek ciltte buluşmuş, Gohor – Kıyametten Sonra adını alarak kitabevi raflarını bir kez daha ziyaret etmişti. Gohor’la arkadaşlarının zihinlere akışı (yeni maceralarla olmasa da) sürüyordu.

2 5 2