Cevaplar

2012-11-24T15:55:56+02:00
asıl popüler olunur 

KızIı erkekli gençlerin en büyük arzularından biri popüler olmaktır. 

Popüler insan çevresi tarafından izlenip, taklit edilendir. Peki popüler olmak için günümüzün gençleri neler yapıyor? İşte adım adım popülerlik reçetesi: 

* Kıyafetler marka olacak: Popülerliğin yolu görünüşten geçiyor. Bunun için marka olmuş kıyafetlerden giyinmek şart. Bugün en çok tercih edilenler: Moschino, Buffalo, Lacoste, DKNY, George Hogg, Tommy Hilfiger, Armani. 

* Ucuza giyinmenin sırrı: Gerçeğinden ayırt edilemeyecek taklit ürünleri Bağdat Caddesi, Beyoğlu ve Nişantaşı pasajlarında bulmak mümkün. Ayrıca DKNY'nin Üstbostancı'daki mağazasında 45 milyonluk tişört 15-20 milyon, 100 dolarlık ayakkabı ise 35-40 milyon lira civarında. 

* Trendi yakalamak: Önemli olan pahalı giyinmek değil, hangi ürüne ne kadar ödediğin... 150 dolarlık ayakkabıyı giymek 'kıroluk'ken; DKNY'nin 100 dolarlık ayakkabısına gıptayla bakılıyor. 

* Renkler önemli: Bu yaz kırmızı ve portakal rengi moda. Ama dikkat: Ayakkabı ya tişörtle ya da gözlükle mutlaka aynı renkte olmalı. 

* Cep telefonu renkli olacak: Telefonun markasından çok işlevi önemli. Birincisi; kapağı değiştirilebilmeli ki rengi kıyafetle uyum sağlasın. İkincisi; mesaj atmak çok kolay olmalı. Hat ise kesinlikle kartlı olmalı ki; fatura eve gitmesin, aile gencin kiminle ne kadar konuştuğunu asla anlamasın. 

* Futbol tabu: Futbol, araba, politika ve eski sevgililerden konuşan popüler olamıyor. Bunun yerine okul muhabbeti, yaz tatili ve dedikodu çok moda! 

* ICQ numarası işi bitirir: Hoşlanılan kız ya da erkekle tanışmak için izlenecek yol basit: 'Karizmayı çizdirmemek' için ortak bir arkadaşın aracılığına başvuruluyor. İkinci adım ise karşı tarafın ICQ numarasını almak. Eğer ICQ numaraları değiş tokuş edilmişse iş yüzde 60 bitmiş demektir. 

'Efendi ol, kazan!'

Özel Kalamış Lisesi'nin ve Bağdat Caddesi'nin gençlerinden Efe Erdoğdu (16), "Popülerlikte ilk dörde girerim" diyecek kadar iddialı. Erdoğdu'nun ağzından dinleyelim... 

"Bir kere her ortama uyacaksın, aykırı olmayacaksın. Kavgadan, gürültüden uzak duran, efendi olan bu yarışta kazanıyor." Yeni trend kesinlikle sigara içmemek. Erdoğdu, "Her şeyin taklidi olur ama parfümde asla" diyor. Şu sıralar en fazla tercih edilen markalar Jean Paul Gaultier (55 milyon), CK 212 (70 milyon), Dolce&Gabbana (75 milyon). 

Erkekler için, "Ne kadar çok kızla çıkarsan o kadar iyidir" kuralı geçerli diyor ve ekliyor Efe Erdoğdu, "Çünkü kızlar senin için, "Bu kadar çok kızla çıktığına göre, bu çocukta bir şey vardır" diye düşünür. Örneğin ben şimdiye kadar 40-50 kızla çıktım. En kısası 2 saat 45 dakika, en uzunu ise 3 ay sürdü ve hâlâ devam ediyor. Kızlar ise çok fazla erkekle çıkmayacak. Çünkü hemen "kaşar" damgasını yerler." Erkeklerde artık 'cool' takılmak moda değil. Şirin olmak önemli. 

YENİLİĞİ TAKİP EDİN

İnsanlar yeni ürünleri sizde tanıyacak. Bütün yeni ürünleri takip etmelisiniz. Unutmayın: Kişiyi popüler yapan etrafındaki insanlardır. Bir küçük ayrıntı daha eğer popüler bir kişiyle birlikte olursanız, popüler olmak için en kısa yolu seçmişiniz demektir. 

'Bakımlı olmak şart'

Bağdat Caddesi'nde Kırıntı, Kikka, Kuruçeşme'de Aşşk Kahvesi, Akmerkez'de Home Store günümüzün deyim yerindeyse en popüler mekânları. Bu mekânların müdavimlerinden 19 yaşındaki Leyla Vefkioğlu, bir genç kızın nasıl popüler olacağını anlatıyor... 

1- Makyajsız dışarıya çıkmayacaksınız. Birisi eğer sizi makyajsız görürse, herkese anlatır ve adınız çıkar. Manikür, pedikür şart. Solaryum olmazsa olmaz kural. 

2- Olabildiğince marka giyinin. Ancak bunları ucuza da alabilirsiniz. Taklitlerin satıldığı yerleri ve fabrika satış mağazalarını bileceksiniz. 

3- Ayakkabılarda gece-gündüz farkına dikkat! Örneğin gündüz sandalet tarzı, gece ise topuklu olanları tercih edeceksiniz. 

4- Çanta dikkat çekmek için idealdir ama pahallıdır. Örneğin Louis Vuitton'un fiyatları 200 milyon ile 1 milyar arasında değişir. Benim çantam 700 milyon lira. 

5- Saçınızın rengini, gölge, balyaj, röfle, meç gibi yöntemlerle açtıracaksınız. Uzun saç tercih sebebidir. 6- Arkadaş ortamlarında tercih edilir olmak için sevilen bir kişi olmanız gerekir. Bunun için uyumlu olmak birinci kural.
0
2012-11-24T17:45:26+02:00
Tamamlayıcı tıp neden popülerlik kazanıyor?   why is complementary medicine gaining popularity?   Ubuntu kullanıcı deneyimini artırmak için lütfen popülerlik yarışına katılınız.   To improve the user experience of Ubuntu please take part in the popularity contest.   Öğrencilerin en çok sevdiği dersler popülerlik sırasına göre müzik, tarih ve resimdi.   The subjects that students enjoyed most were, in order of popularity, music, history, and art.   1851' de Londra' da yapılan ilk uluslararası satranç turnuvasından bu yana satranç daha da popülerlikkazanmaya devam etti ve tartışmasız şimdiye kadar ki en büyük strateji oyunu halini aldı.   Since the first international chess tournament, held in London in 1851, chess has continued to gain evenmore popularity and has indisputably become the greatest strategy game ever.
0