Cevaplar

2015-12-12T08:40:35+02:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
                                  Edebiyat Sınavı

9. sınıftaydık.İlk defa edebiyat sınavına gireceğiz diye biraz heyecanlıydık.Sonuçta okulun edebiyat öğretmenlerinin sınavı genelde zor oluyormuş 11'ler söylemişti. Neyse sınıflara dağıldık zaten karma olmuştuk 9'lar,11'ler ve 12'ler karılmıştı.Ders öğretmeni sınıfa girdi sınav başladı.Herkesin sınav kağıdı dağıtılıyordu tabii benim ki de geldi.Sınav kağıdına baktığım zaman soruların cevapları da yazıyordu.Önceleri sınav kağıdının cevap kağıdı olduğunu anlamamıştım.Ama soruların yanında boşluk görmeyince yanlış kağıdı çektirdiklerini farkettim.Yan tarafımda oturan 11'e giden çocuk kağıdıma bakıp bakıp gülüyordu.En sonunda öğretmen farketti,"Bu sınav kağıdı değil kağıtları toplayın." dedi.Ders bitinceye kadar bekledik ama içten içe hala gülüyordum.
Arkadaşım doğru yanlışların cevabını ezberleyip sınıf grubuna atmıştı. Dahası sınav kağıdının fotoğrafını çekmişlerdi. 1 hafta sonra tekrar edebiyat sınavı olduk.Sınav kağıdında pek değişiklik yapılmamıştı ama değiştirdikleri yerlerde epey zordu.

Şu ana kadar girdiğim en rahat sınavlardan biriydi diyebilirim. Lise hayatım boyunca unutmayacağım ender anılardan :)

Alıntı değildir.İyi günler..........
42 4 42