Cevaplar

2012-11-25T17:06:51+02:00

KURU SU BULUNDU

Bilim Haberleri Yeni Bilim adamları yeni bir buluşa imza attı. Bu buluşun adı “kuru su”. Burdan söylemesi oldukça kolay; ayrıca neye yarayacak diyebilirsiniz. Fakat globalleşen ve küresel ısınma ayrıca su bulmanın zorluğu, temiz içme sularının azalması ile bu konu ön plana çıktı.   Su damlacıkları, silika kumu ile çevrilerek bu durum elde edilmiş. Bu yeni gelişmenin detayları ise altta.

 

2013 YILINA DOĞRU

2013 Girmeye Az Kala 2009 yılından beri hem yıllık hem de eski  gelişmeleri sunduğumuz sitede 2013 için de aktif olarak gelişmeleri sunmayı planlıyoruz. Tatili yaşadığımız bugünlerde ve belki siz bunu okurken çok daha ileriki zamanda olacağımızı bildiğimiz ve anda yeni yazılar için kategori başlıklarına bakmanızı öneririm.

1 1 1
En İyi Cevap!
2012-11-25T17:36:59+02:00
Soğuk dünyanın gizemi çözüldü 23 Kasım 2012 admin Uzay

Cüce gezegenin bir atmosferle çevrili olup olmadığı ilk kez kontrol edilmiş oldu.
Makemake’de atmosfer izine rastlanmadı. Soğuk ve uzak ‘dünyanın’ gizemleri ilk kez ortaya çıkarıldı.

Avrupa Güney Gözlemevi’nin (ESO) Şili’de bulunan gözlemevlerindeki teleskoplardan üçünü kullanan gökbilimciler, uzak bir yıldızın önünden geçtiği sırada yıldızın ışığını engelleyen cüce gezegen Makemake’yi gözlemlediler.

Soğuk dünyanın gizemi çözüldü

Yeni gözlemlerle cüce gezegenin bir atmosferle çevrili olup olmadığı ilk kez kontrol edilmiş oldu. Bu soğuk dünyanın yörüngesi Güneş Sistemi’nin dış kısmında olup Pluto gibi bir atmosfere sahip olması bekleniyordu, ancak durumun öyle olmadığı görüldü. Bilim insanları ilk kez Makemake’nin yoğunluğunu da ölçtüler. Yeni sonuçlar Nature dergisinin 22 Kasım tarihli sayısında yayınlanacak. » Devamını Oku..

 

  ilk yorumu sen yap! 22 kasım, araştırma, atmosfer, Bilim, dünya, düşük, gezegen, gezegenler, güneş, güneş sistemi, hafif, ilk, luis ortiz, paranal, pluto, soğuk gezegen, Teknoloji, teleskop, tespit, tür, uzay, yeni teknoloji, yıldız, yörünge Samsung’dan Apple’a misilleme 23 Kasım 2012 admin Teknoloji

Apple içeriğini gizli tuttuğu patent uzlaşmasının maddelerini en büyük rakibine açıklayacak.

ABD’de bir mahkeme, Apple ve HTC arasında bu ay içinde yapılan patent anlaşmasının şartlarının Samsung’a açıklanması gerektiğine hükmetti. Apple bu kararla, içeriğini gizli tuttuğu patent uzlaşmasının maddelerini en büyük rakibine açıklama zorunda kalacak.

Samsung’dan Apple’a misilleme

ABD’li elektronik devi Apple ve Tayvanlı akıllı telefon devi HTC, 11 Kasım’da duyurdukları anlaşmada, kullanacakları patentlere lisans alınması sürecinde beraber hareket edeceklerini açıklamış ve aralarındaki tüm patent davalarını sona erdirmişti. Yapılan 10 yıllık anlaşmanın maddeleri, Apple ve HTC tarafından kamuoyuna açıklanmamıştı. » Devamını Oku..

 

  ilk yorumu sen yap! akıllı telefon, Android, apple, htc, LG, mahkeme, patent, Samsung Kingston Yeni Nesil SSDNow V Serisini Duyurdu 22 Kasım 2012 admin Donanım

Dünyanın lider bağımsız bellek üreticisi Kingston Technology Company’nin flash bellek teknolojisi alanında uzman şirketi Kingston Digital, Inc., maliyet avantajlı yeni nesil SSDNow V serisi sabit disk sürücülerini pazara sunmaya başladı. Kingston® SSDNow V300, mevcut masaüstü ve taşınabilir PC’lerini hesaplı çözümlerle güncellemek isteyen tüketicilere son derece uygun bir seçenek sunuyor.

Kingston Yeni Nesil SSDNow V Serisini Duyurdu

Yeni SSDNow V300, dakikada 7200 devir yapan herhangi bir sabit disk sürücüden 10 kat daha hızlı çalışıyor. Kingston için geliştirilmiş bir LSI® SandForce® Flash Veri Depolama İşlemcisi (Flash Storage Processor – FSP) çözümüyle güçlendirilen ve endüstri lideri 19 nm NAND Flash bellekle optimize edilen SSDNow V300, saniyede 450 MB’ye kadar çıkabilen bir hızda ve ardı ardına veri yazma ve okuma performansıyla kullanıcıyı şaşırtıyor. » Devamını Oku..

 

 
2 5 2