Cevaplar

2012-11-26T13:32:13+02:00

Tarihin loş dehlizlerinde dolaşmaktır aslında bir halının, kilimin motifleri arasında gezinmek. Geçmişten bu yana yaşanan bu toprakların hikayelerini, rivayetlerini, dertlerini ilmek olup renk olup, desen olup anlatırlar bize sessizce. Üstüne basıp geçtiğimiz birer tarih yumağıdır oysa ki her biri.

Koleksiyon Mobilya bu gerçeği hiç unutmadan, geçmişin renklerini, motiflerini, hikayelerini özel tasarım halı ve kilimleriyle yaşam alanlarına getirir. Binlerce yıllık Mezopotamya geleneklerini modern bir yorumla yeniden yaratan Koleksiyon, geçmişe saygıda kusur etmeden otantik olanı evrensele taşır.

0
2012-11-26T13:32:24+02:00

ün iplik, kök boya kullanımı, zarif dokumasıyla dünyaca tanınan ve 50’ye yakın motif ve deseni bulunan Şırnak kilimlerinin neredeyse her birinin ayrı bir hikayesi var.

Şırnak ve Hakkari yöresinde asırlarca köy ve göçebe çadırlarında kadınların dokuduğu kilimlerin her nakışı bir duygunun ifadesi. Kilimlerde kullanılan kimi renkler şikayeti, kimi de hasreti anlatıyor. Tıpkı türkülerde olduğu gibi kadınlar, sevinç, şikayet, şaşkınlık gibi pek çok duygusunu dokuduğu kilimlere yansıtıyor.BNM BULDUĞUM BU KADAR 

1 5 1