Cevaplar

2017-01-06T23:08:39+02:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Hepimiz günlük yaşamımızda evlerimizde iletişim araçlarını kullanmaktayız. İletişim araçları bizlere büyük faydalar ve kolaylıklar sağlamakla birlikte, bize evimiz ve dış dünya arasında bir kapı açar. İletişim araçları artık hayatımızın bir parçası, ancak kullanırken dikkatli olmamız gereken bazı konular mevcut. Bunlardan bazıları:
Telefonlarımız iletişimi sağlayan önemli araçlardan bir tanesidir. Ancak telefonumuzu kullanırken çok uzun süre konuşmamalı, ailemizi ve kendimizi bu uzun süreli ve yüksek radyasyondan olabildiğince uzak tutmalıyız. Evimizdeki bir başka iletişim aracı da televizyondur. Televizyon bir kitle iletişim aracıdır ancak televizyon ile fazlasıyla zaman geçirmemeliyiz. Televizyon bizi dış dünyadan koparabilir ve ailemizle kaliteli zaman geçirmemize engel olabilir. Bilgisayarlar da tıpkı telefon ve televizyon gibi vazgeçilmezlerimizden bir tanesidir. Bilgisayar sayesinde bir çok bilgiye hızlıca ulaşabilir, tüm dünya ile bağlantı kurabiliriz. Bunun yanı sıra bilgisayar oyunlarına çok fazla zaman harcamak, sosyal hayatımızı ve ailemizle olan iletişimimizi olumsuz etkiler.
2 4 2