Cevaplar

2012-11-27T10:48:35+02:00

İnsanlar arasında sevgi,saygı,merhamet gibi insani duygularını geliştirerek birbirine bağlı,sağlıklı bireylerden oluşan bir toplum oluşturmak…Bütün gelişmiş ülkeler için bu,kalkınmak kadar önemle üzerinde durulması gereken, ciddi yatırımlar yapılan bir hedef olmalıdır.İnsan ırkının ne kadar hassas bir dengeye sahip olduğunun bilincine vararak,Dünyanın hızlı değişimine ayak uydurulurken,farkında olmadan kaybedilen insani değerlerini edinmek, gençlerimizin hakkı.Geleceğe güvenle bakmak için,sevgiyle büyütülmüş,temel güven duygusunu edinmiş, vicdan gelişimini tamamlamış sağlıklı bir nesil için el ele verelim.Sadece hayaliyle yaşamayı bir yana bırakıp emek verelim!
Yazının devamında Kardeşlik Haftası İle İlgili yazı,şiirler ve GÜZEL SÖZLERİ bulabilirsiniz…

Önce aile içinde başlayalım emek vermeye.Çocuklarımıza farklılıkları değil,ortak yönleri görmeyi öğretelim,pozitif (olumlu) düşünmeyi de.İnsanları olduğu gibi kabul etmenin önemini yaşayarak anlatalım ve bizden farklı olsa da onu sevebileceğimizi.Sevginin ve dinlemenin önemini,paylaşıldıkça artan ve arttıkça mutluluk veren tek şeyin SEVGİ olduğunu öğretelim yavrularımıza.Böylece bütün insanlar anlasınlar ancak ve ancak “KARDEŞ”olduğumuzu..

Çok eski zamanlardan beri manevi kazanımlardan elde edilen mutlulukların maddi kazanımlardan elde edilenlerden daha doyurucu ve mutluluk verici olduğunu bilen insanoğlu,son zamanlarda unuttuğu manevi gelişimine tekrar önem vermeye başladı…
28 Nisan – 4 Mayıs Tarihlerinin Kardeşlik Haftası Olarak Kutlanması da bu çabalardan biridir diye düşünüyorum..
(odevindiryap.com)

Sevgi, sevmek ve sevilmek… Birbirini tamamlayan ne güzel sözcüklerdir bunlar. Sevgiyi pozitif bir enerji yoğunluğu olarak tanımlayanlar var. Sevgi, ilişkilerde, insanın var olduğu günlerden günümüze kadar, gücünü koruyan bir olgudur. Yaşamak içgüdüsünün temelidir sevgi.

16 3 16