Cevaplar

2012-11-27T17:07:01+02:00

İnsan taşıdığı ve yaşadığı duygularla değer kazanmaktadır. Sevmek duygusu da insana verilmiş en güzel ve anlamlı duygulardan bir tanesidir. Sevgi sadece insana mahsus bir duygudur. Bu duyguyu en mükemmel şekliyle yaşayabilen sadece insandır. 

İnsana sevmek yakışıyor. İnsan sevince ve sevilince insandır. 

İnsan her şeye karşı taşıdığı sevgisiyle âlemin her tarafıyla alâkadardır. Sevgisi ne kadar büyükse insan o kadar büyüktür. İnsan sevgisiyle anlam kazanıyor. İnsanı insan yapan değerlerdendir sevgi. 

Sevgi kapasitesi yoğun insanlardan oluşan bir toplum hayatın yaşamaya değdiği insan olmanın lezzet verdiği insanlar arası ilişkilerin kaliteli olarak icra edildiği bir dünyanın kapılarını açacaktır. 

Sevgiyi taşımak ve yaşayabilmek her insanın harcı değildir. Bu san’atı herkes güzel icrâ edemiyor. Sevmek gerçekten san’attır. 

Dünyanın yaşanabilirliği sevginin insanlardaki oranıyla alakalıdır. Nitekim sevgisizler yüzünden her geçen gün dünya neşesini sevincini heyecanını kaybetmektedir. Sevgisizler dünyaya daha çok hükmettiğinde dünya ömrünü tamamlamış olacaktır. Onun için dünyadaki insanları sevenler ve sevmeyenler diye ikiye ayırmak mümkündür. 

0