Cevaplar

2012-11-28T15:41:38+02:00

http://www.rehberogretmen.biz/sanliurfahakkindayazi-1.htm

0
2012-11-28T15:41:56+02:00

Medeniyet Gençliği Platformu’nun Cumartesi Konferansları’nın konuğu olan Yazar Yusuf Kaplan:

“Medeniyet, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in kendisidir”

Medeniyet Gençliği Platformu’nun düzenlediği “Cumartesi Konferansları” serisinin bu haftaki konuğu Yazar Yusuf Kaplan oldu. ASKON genel merkezinde gerçekleştirilen programda, “Ümmileşme olarak Medeniyet Fikri ve Öncü Kuşak” konulu konferans veren Yusuf Kaplan, “Medeniyet Peygamber efendimizin ta kendisidir, besmele ile başlar” dedi.

Kaplan: “Medeniyet ancak İslam’la hayat kazanır.”
Batı’nın bir medeniyet olarak kabul edilemeyeceğini ifade eden Kaplan, “Batı uygarlığı evrensel değildir. Batılılar medeniyeti bizden öğrenmişlerdir. Medeniyet ancak İslam’la hayat kazanır. İslam; Mekke'de hayat bulmuş, Medine'de hayat sürmüş, Medeniyet olarak ayakta kalmıştır. İslam medeniyetinin kaynağı sünneti seniyedir. İnsanlığın kendine gelebilmesi için kesinlikle sünneti seniyeyi faaliyete geçirilmelidir” diye konuştu.

“Hz. Peygamberi tanımadan çağı tanıyamayız”
Yazar Yusuf Kaplan’ın konuşmasında şunları söyledi; “Çağın kavramlarına takılmış durumdayız. Hz. Peygamberi tanımadan çağı tanıyamayız. Bizdeki medeniyetin figürü insanı kâmildir. Hz. Peygamber sadece yaşayan Kur-an değil aynı zamanda yaşatandır. Hz. Peygamber kendisini ilmin şehri olarak tanıtıyordu.” Kaplan daha sonra, sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden gelen soruları da cevapladı.

0