kurban bayramını açıklayınız.kendi cümlelerinizle olursa sevinirim. saçma yazanlar şikayet edilir link adı da istemiyorum. kopyala yapıştır hiç olmaz.eğer kopyala yapıştır yapmaz ve kendi cümleelerinizi kullanırsanız 5 yıldız ve en iyi seçcm.kopyala yapıştır yaparsanız site adı veya linkini de yazın :)

2

Cevaplar

En İyi Cevap!
2012-11-28T17:31:59+02:00

Müslümanlar tarafından Hicri Takvime göre Zilhicce ayının onuncu gününden itibaren dört gün boyunca kutlanan bir dini bayram. Zilhicce ayının onuncu, on birinci ve on ikinci günlerine 'Eyyâm-ı nahr' (Kesme günleri) ve bir önceki gün olan Zilhicce ayının dokuzuncu gününe Arife denir. Kurban Bayramı, aynı zamanda İslam âleminin her yıl Mekke'de hacfarizasını ifa ettikleri vakittir.

Kurban Bayramı, nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan birçok ülkede dinî bayramolmasının yanı sıra resmî tatil ilan edilir. Ramazan Bayramı ile beraber İslam dinindeki en önemli iki bayramdan biridir.

Hicri takvim bir ay takvimi olduğu için yıllar güneş temelli miladi takvimden 11-12 gün kısadır. Bu nedenle Kurban Bayramı her sene 11-12 gün daha erken kutlanır. Yaklaşık 33 senede bir bayramı aynı tarihlere tekabül eder.............................

2 3 2
2012-11-28T17:45:01+02:00

kurban bayramı müslümanların birbirlerine yakın olduğu bir bayramdır. fakir fukara demeden herkes doyar ve mutlu olur .

1 1 1