Cevaplar

2012-11-28T18:11:07+02:00

Bügünleri insanların çoğu her yerde saygı göstermiyorlar. Bazıları onu tümüyle unutmuşlar. Büyükler ve küçükleraraındakidavranış bozuluyor. Büyükler iyi örnek olmuyorlar küçüklere. Çocuklara iyi bakmayıp onlara hayat derslerini iyice vermiyor, kendi kendine bırakıyorlar. Bazı baba anneler öz çocuklarını terkediyorlar. Küçükler ie toplu taşıma araçlarında büyüklere yer vermiyor, sözlerini dinlemiyori yardım etmiyor, onlarla kavga ediyorlar. Yani birbirlerine kötü şeyleri yapıyorlar. Bunları görünce hepsi kendi görevlerini unutmuş diye düşünüyorsun. Bu bir örnek olsun.

İkinçisi- ulus, dil, din ve gelenek meselesidir. Eskiden beri kişiler böyle bölünüyorlar. Bunlar onların diğerlerden olan farklığını gç,österiyor. Ne yazık ki bu farklılık pek güçlenmiş ki insanlar başka ulus, dil, din ve geleneklere saygı göstermiyor, kötü şeyleri söyleyerek alay ve  haraket ediyorlar. Bu yüzden çeşitli anlamazlık,  kavga, hatta savaşlar da ortaya çıkıyor. İnsanlar nazi oluyorlar. Tamam onlar bölünüyorsa bölünsün ama insanlığını hiç kaybetmesin, terbiyeli olsun.

1 5 1
2012-11-28T18:19:39+02:00

DÜNYA:

öncelikle söze başlarken dünyanın diğer güneş sistemindeki en harika bir gezegen olduğunu söylemek istiyorum. bizim şu an üstüne ayak bastığımız geoit şekline benzen bir geometrik şeklin üzerin de yaşadığımızı hepimiz biliyoruz. ve ayrıca dünyanı sadece güzellikleriyle kalmayıp birçk meyve sebze tahıl  gibi ürünlerde yetimektedir. dünyanın birçok iklim çeşidi vardır ve her yerde farklı olurlar. şu an türkiyede bir çok doğal güzellik bulunmakakta örneğin Peri bacaları alanya hasan keyif gibi doğal güzellikler sadece bizim ülkemizde değil bütün ülkelerde doğal zenginlikleri farklıdır.

 

1 5 1