Cevaplar

2012-11-28T18:44:36+02:00

Yine sıradan bir bahar günüydü. Durhan köyünün çocukları köy okulunun bahçesinde koşuşturuyorlardı. Durhan köyü Meksika''nın kıyılarında unutulmuş bir köydü. Köyün ihtiyarları sabahtan akşama kadar kahvede otururlar sadece ezan zamanı kalkarlardı. 
Köye yeni bir öğretmen atanmıştı. Dursun öğretmen 50 yaşında yeni atanan biröğretmendi. İlk görev yeri olan Durhan köyüne gidiyordu. Köye vardığında kahveyegirdi. Köylülere okulu sorduğunda, köylüler büyük bir sevinçle Dursun öğretmeni alıp köyü gezdirdiler sonra okula götürdüler. Çocuklar çok üzülmüştü. Dursun öğretmenköydeki tek öğretmendi. Sınıfa girdiğinde 120 öğrenci ayağa kalktı. Bir an şaşırdı. Daha sonra çocuklara kendini tanıttıktan sonra öğretmen masasına doğru yürüdü. Yoklama aldı, daha yoklamanın yarısındayken okul bitti ve öğrenciler dağıldı.
Dursun öğretmene bir kulübe vermişlerdi. Kulübede bir yatak ve bir masadan başka hiç bir şey yoktu. Dursun öğretmen yatağa uzandı ve birden yatak çöktü. Dursunöğretmen tam uyuyacaktı ki tavandaki kocaman delikten su akmaya başladı. Bardaktan boşalırcasına akan su öğretmeni sıkıl sıklam olmuştu. Bu mevsimde böyle yağmur nasıl olur diye hayret etti. Dışarı çıktı. Yan komşusu Eleni teyze çatıda halı yıkıyordu. O gece uykusuz kaldığı için Dursun öğretmen okulda yoklama alırken uyuya kaldı. Köylüler öğretmene kızdılar ve dövdüler. Köyün en yaşlısı Nichola amcaöğretmeni köyden kovdu. Dursun öğretmen şehire indi. Sütçülük yapmaya başladı. Ve şu an bir fabrikası var. Çok zengin oldu ve Durhan köyündeki o klübenin tavanını yaptırdı. Eleni teyzeye bir halı yıkama makinesi hediye etti. Ve okulu büyütüp sınıfı dörde böldü , dört öğretmen atanmasını sağladı.

1 5 1
2012-11-28T18:48:31+02:00

KAFA KARIŞTIRMA
temel'e sormuşlar: Temel, birinin kafasını karıştırmak için ne dersin? 

Temel "54" demiş. Soran kişi merak etmiş: Ya niye 54 dedin durduk yere? 

Temel açıklamış: Bak gördün mü kafan nasıl karıştı. işini görebilir umarımmmmmm


1 3 1