Performans Konusu : Sevgili öğrenciler:Bu görevde sizlerden Hac ve Umrede ziyaret edilen yerlerin resimlerini,konumunu ve özelliklerini bularak bir afiş hazırlamanızı istenmektedir . ÖDEV BU DOĞRU YAPIN ŞİKAYET EDERİM EN İYİYİ DEĞERLENDİRİP TEŞŞEKÜR EDERİM YARDIM LÜTFEN

1

Cevaplar

2012-11-28T19:17:07+02:00

http://img192.imageshack.us/img192/4861/mescidinebevi.jpg

Hacda ziyaret edilecek yerler
Hacda görülecek yerler
medine'de bulunan ziyaret yerleri
mekke'de bulunan ziyaret yerleri

Peygamber Efendimizin kabrini ziyaret etmek, mescidinde namaz kilmak, Onun ve Ashabinin yasadigi yerleri görmek üzere Medine’ye dogru yola çikan bir haci, bu ziyaretiyle yalnizca Allah’a yakinlasma amaci gütmelidir.

Çünkü hacinin Islami duyarliligini daha da artiracak olan bir kutlu yolculuk, gerçekten Cenab-i Hakk’in rizasini kazanmanin önemli bir vesilesidir. Zira Cenab-i Hak, Peygamberini ziyarete gelenleri sever ve onlarin, onun huzurunda yapacaklari dualari geri çevirmez. Hz. Peygamber de kendisini ziyarete gelenlere sefaat edecegini bildirmistir. Yolculuk esnasinda, bol bol salatu selam getirilmeli ve Medine’ye yaklastikça bu daha da artirilmalidir. Haci, bu ziyaretin siradan bir ziyaret olmadigini düsünerek büyük bir tevazu, saygi ve vakarla Medine’ye girmelidir. Medine’ye girerken “Rabbim! Girecegim yere dosdogru girmemi sagla; çiktigim yerden de dosdogru çikmami sagla. Bana katindan, yardimci bir güç ver”(9) duasini okumasi güzel olur. Evlere yerlesip gerekli ihtiyaçlar giderildikten ve hazirliklar yapildiktan sonra, Mescid-i Nebi ve Hz. Peygamber’in kabri ziyarete gidilir.

1 5 1