Cevaplar

2012-11-28T19:20:00+02:00

pislik insani hasta eder bu yuzden temiz olup duzenli olmalisin boylece mikroplar sna bulasmaz

 

4 4 4
2012-11-28T19:20:11+02:00

Temiz Çevre İnsanların Hayvanların ve Bitkilerin Yani Tüm Canlıların Yaşaması İçin Uygun Ortama Sahip Temiz Doğal Kaynakları Korunmuş ve Gerekli Şartlara Sahip Çevredir

Çevre
 insanların ve diğer canlıların yaşamları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri ve karşılıklı olarak etkileşim içinde bulundukları, fiziki, biyolojik, sosyal, ekonomik ve kültürelortam.

Yani kısaca canlı varlıkları etkileyen dış tesirlerin tümüne çevre denir. Çevre geleceğimiz icin çok önemli katkılarda bulunur. Eğer çevremizi kontrol altında tutamazsak, bu bizim için ilerde pişman olunacak bir duruma gelir.

Yaşam ve çevre birbirlerine bağlı iki önemli yaşam çerçevesidir.

Çöpleri, çöp poşetinin ağzını sıkıca bağladıktan sonra çöp kutusuna atmalıyız. Yere tükürmemeliyiz. Ormanları korumalıyız. Ağaçlara zarar vermemeliyiz. Çimlerin üzerinde ateş yakmamalıyız. Hayvanlara zarar vermekten kaçınmalıyız. Denizleri kirletmemeliyiz. Evcil hayvanlarımızın atıklarını temizlemeliyiz. Çevremizi sahiplenmeli, değerini ve önemini çocuklarımıza öğretmeli, büyüklerimize de anlatmalıyız. Enerji tasarrufu kullanmalıyız. Pis suları sokağa dökmemeliyiz. Tuvaletimizi(büyük-küçük)dışarıya yapmamalıyız. Biten Pilleri pil kutusuna atmalıyız. Piknikten sonra ateşimizi söndürmeliyiz ve asla yerde çop bırakmamalıyız. Kağıt,teneke,cam,pil gibi geri dönüşümü olan maddeleri geri dönüşüm kutularına atmalıyız.Böylece çevremizi temiz tutmuş oluruz.

2 3 2