Cevaplar

2012-11-28T22:52:16+02:00

Komsuluk İlişkileri hakkında yada gelecekte insan oğlu gibi faktörleri yazabilirsin zaten akıcı olur...

2 5 2
2012-11-28T22:52:28+02:00

Yurt Sevgisi İle İlgili Kompozisyon 
Yurt savaşarak bedel ödeyerek elde ettiğimiz ve ulusumuzun yaşadığı topraklara verilen isimdir. Yani yurt ecdadımızın bedel ödeyerek bizlere bıraktığı ve bizimde bu soumluluk bilinci ile savunmamız ve geliştirmemiz gereken topraklar olmaktadır.

Atatürk Kuvay-i Milliye sınırları dahilinde yer alan bugün yaşadığımız yurdu Türk milletinin de büyük fedakarlıklar göstererek cansi perane bir şekilde savunarak kazanılan Kurtuluş Savaşı sonrasında bugünün ve yarının gençliğine emanet etmiştir. Yurt sevgisi bireye küçüklükten itibaren aşılanmalıdır. Kah aile de kah eğitim yuvalarında yurt sevgisi kavramının bireylerin beynine iyice sokulması gerekmektedir. Bazı diğer toplumlara ait bireylerin yokedilmesi ve ya hakir görülmesi şeklinde ki dogmalar ve ya ideolojilerden farklı olarak yurt sevgisi kavramının içinde o yurdu seven ve yurdu için yaşayan her insan bir hak sahibi olarak görülmelidir.

Ancak unutulmamalıdır ki yurt sadece askeri yöntemlerle savunulmaz. Bir çok doğal zenginliği bulunan ülkemizde doğayı korumak ve doğanın korunması yolundaki uygulamalara katılmakda yurt sevgisinin bir parçası durumundadır. Bu tarz davranışlar dünya ve insan sevgisi içerisinde değerlendirilse bile yurt sevgisi duymayan bir insanın bunu yapması pek de mümkün değildir.

2 5 2