Cevaplar

2012-11-29T15:01:25+02:00

ulken savasırsa sende savasırsın ulke ısgal edılırse sende işgal  edılırsın yanı ulkenı ne etkılerse senıde etkiler

0
2012-11-29T15:02:31+02:00

cephede yurdu için harbederken ölen ve öldüren asker,
sahada istihbarat toplayan insanlar, 
görevi gereği silah taşıyan ve kullanan personel hoşlandıkları yada kahraman olmaya çalıştıklarında kullanmazlar o silahları. görevleri o olduğu için kullanırlar. -doğruluğu, yanlışlığı ve görevini kötüye kullanan kansızlar kenara ayrılmış onlar acayip insanlara benziyorlar

ancak kahvede boş boş oturan, kurtlar vadisi ve benzeri diziler ile memleket sorunları ve bu sorunların çözümü hakkında bilgi sahibi olduğunu düşünen boş ve cahil beyinlerin düşündüğü gibi vatan için katil olmak, cinayet işlemek, fikir adamlarını öldürerek memleketi temizlediğini sanmak değildir vatanı sevmek üzere görev çıkartmak kendine.

herkesin işini doğru ve dürüst biçimde, ahlak felsefesine uygun olarak yapması gerekliliği, geri kalmış, eğitimsiz kafaların ise önce eğitilmesi ve sonrasında da uygun oldukları görevleri layıkıyla yerine getirmeleridir.

askerden kaçan, askere gittiğinde bile işten kaçan, kaytaran, binbir yalan dolan, hile hurda ile iş çeviren, gece nöbeti olunca ağlayan tosuncuklar, ellerine silah sıkıştırılıp gazlanınca ve bir de güzel haplanınca erkek kesilmekte ve insanları namertçe arkalarından vurmaktadırlar.

bu milletin ve bu toprakların, özgürlüğünün ve bağımsızlığının korunması için böyle kalleşlere ihtiyacı yoktur. elbet her mecrada görevini iyi yapan insanlar bulunacaktır ve bu kişiler mukavemet edeceklerdir.

özetin özeti şu canlar,
okumak, fikir ve bilim üretmek, dürüstçe çalışmak, insan olmanın değerlerini sorgulamak ve anlamak önemlidir. bunlar bile vatan için çok şey yapmak anlamına gelir.

vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.

yardımcı olmuşumdurr inşallah

alıntı 


0