hz.muhammed in hz.hatice ile evliliği nasıl gerçekleşmiştir

2
ticaret yolu ile olabilirr
öyle duydum
bende öyle biliyorum ama uzun yazmak istersen;
bende öyle biliyorum ama uzun yazmak istersen; Hz.Muhammad'in Hz.Hatice ile ticaret yaparken Hz.Haticenin güvenini kazanan Hz.Muhammedin Hz. haticeden evlilik teklifi almasıyla gerçekleşmiştir.

Cevaplar

2013-12-11T11:34:11+02:00
Peygamberimiz ticaretle uğraşırken Hz hatice nin onu iyi görüp evlenmesi
2 5 2
en iyi seç
ayrıntı yok hiç ticaretle uğraştı evlendi
böyle olmaz ki
2013-12-11T11:34:18+02:00
Hz. Hatice, Kâinatın Efendisini çocukluğundan beri tanıyordu. Ticaret mallarının başında Şam'a göndermesi ise, onu daha da yakından tanımasına vesile olmuştu. 
Dul olan Hz. Hatice, o sırada Kureyş kadınları arasında asâlet, şeref ve zenginlik bakımından üstün mevkie sahip bulunuyordu. Aynı zamanda Cenab-ı Hak, pek az kadına nasip olacak bir güzelliği de kendisine ihsan etmişti.
O âna kadar kabilesinden bir çok kimse evlenmek için kapısını çalmış ise de, o bunların hiçbirini kabul etmemişti.1 Âdeta evlenmeyi düşünmüyor gibiydi. 
Ne var ki, kader şimdi karşısına bambaşka bir şahsiyet çıkarmıştı. Ruhundaki güzellikler yüzüne aksetmiş, gönlündeki sevgi sîmâsında tebessüme dönüşmüş, zihnindeki derin düşünce dışarıya ciddiyet ve samimiyet şeklinde tezahür etmiş müstesna bir insan.
Daha önce bütün Kureyş büyüklerinin evlenme teklifini reddeden ve âdeta evlenmek fikrini zihninden atmış bulunan Hz. Hatice, bu eşsiz insanla daha yakından tanışınca, bu fikrinden vazgeçti. İlahî kader, bu iki insanın kalbini birbirine ısındırmayı takdir etmişti.
0