Cevaplar

2012-12-01T13:16:22+02:00

Kompozisyon sınavımız vardı.Tabi bu dersin nesine çalışırsın.Öğretmenimiz kağıtları çıkarın dedi ve soruyu sordu."Gülün dikenleri var diyeceğime, dikenin güller açmış olduğunu düşünerek" şeklinde bir cümleden ne anladığımızı ve bunu açıklamamızı istiyordu.Bütün sınıf şaşırdık kaldık.Öğretmenimizden ipucu istedik.Masanın üzerine yarım su dolu bardağı koyarak "Bu bardağın su ile dolu olan kısmını göreceksiniz" dedi.Yine bir şey anlamamıştık.Aslında öğretmenimizin bizden istediği HOŞGÖRÜ,POZİTİF OLMAK,OLAYLARA OLUMLU YAKLAŞMAK,MORAL BOZUCU DAVRANIŞLARDAN KAÇINMAK, İNSANLARLA İLİŞKİLERİ GELİŞTİRMEK,gibi düşüncelerimizi açıklamamızı istemişti.


Güzel bir sitemiz var.Köyümüze gidemezsek de bazı duygu ve düşüncelerimizi burada paylaşıyoruz.Arkadaşlarımız ellerinden gelen gayretleri gösteriyorlar.Bunları küçümsememeliyiz.Köyümüzde bazı nahoş şeyler olmuş olabilir. İnsanız hepimiz hata yapabiliriz.Yapılan hatalardan ders almalı ve en azından aynı hataları tekrar etmemeliyiz.İnsanları, birbirimizi sevmeliyiz.Yangına körükle gidilmemeli.Köylülerimizle konuşuyoruz. Benim yanıma gelip gidenler çok var.Arayı bozup kışkırıtıcı konuşma yapanlar var.Dedi kodu yapıp fitne fesatları körükleyenler var. Öncelikle bunlara dur denilmeli.Aslında her şey yatışır gibi.Bayram namazından sonra birbirleri ile bayramlaşanlar bile olmuştur.

Zamanla bunlar geçecektir.Bu dünyada hepimiz gelip geçiciyiz.Kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz.Arkamızdan yaptığımız iyiliklerle anılmak isteriz.Kimse kötü şeylerle anılmak istemez.Bu konuda tüm gayretlerini gösteren ve müsbet duygu içinde olan arkadaşlarımızı takdir ediyorum.Zamanla bunlarda geride kalacaktır.Zamana bırakalım bazı şeyleri. Zaman in iyi ilaçtır.

0