Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2016-04-02T12:47:33+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
      Öncelikle Merhabalar ,
  
      Dünya nüfusunda artış hızının yükseldiği 3 sıçrama dönemi vardır. 

1. Alet yapımı =)     Av aletlerinin (mızrak ,bıçak ..gibi) yapılması insanların avcılığının artmasına neden oldu. İnsanlar avlamanın yanı sıra bu aletlerle vahşi doğaya karşı kendini savunmuş böylece ölüm oranları düşmüş ve yaşam süreleri uzamaya başlamıştır.

2.Yerleşik hayata geçiş =) Yerleşik hayata geçişle insanlar büyük bir refaha kavuşmuştur. Tarımsal üretim artmış ,vahşi  yaşamın tehlikelerinden korunmak için barınaklar yapılmıştır. Bu güvenli ve refah içindeki ortam büyük bir nüfus artışına neden olmuştur.

3. Sanayi Devrimi =) Sanayi devrimi  ile iş ve yaşam standartları arttı. Sağlık ve beslenme koşulları daha kaliteli hale geldi. Ülkelerde hızlı bir zenginleşme yaşandı. Bu zenginlik ve refah hem ölüm oranlarını azalttı hem de doğum oranlarını arttırdı.

7 3 7