Cevaplar

2012-12-02T20:24:09+02:00

Fatih Vatan Caddesi’ndeki Cumhuriyet Bayramı kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu. Halk oyunları gösterilerinin izletildiği etkinlikte resmi geçit töreni büyük alkış aldı.

İstanbul’daki Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının adresi Fatih’teki Vatan Caddesi oldu. Tören başlamadan önce cadde trafiğe kapatıldı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı caddede belirlenen yerlere arama noktaları kuruldu. Vatandaşlar arandıktan sonra etkinliğin yapılacağı yere alındı. Caddedeki bayram kutlamaları İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun gelmesiyle başladı. Vali Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman askeri araca binerek halkın bayramını kutladı. Daha sonra üst düzey yetkililer protokoldeki yerini aldı. Askeri bandoda tören boyunca konser marş çalmaya devam etti. İstiklal Marşı ile birlikte Türk bayrağı göndere çekildi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu törende yaptığı konuşmanın ardından dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.

GEÇİT TÖRENİ İLGİYLE İZLENDİ

Törende halk oyunları gösterileri izletildi. Daha sonra resmi geçit töreni yapıldı. Türk bayrağı ayakta selamlandı. Daha sonra sırayla asker, polis ve öğrencilerden oluşan gruplar askeri bandonun marşları eşliğinde protokolün önünden geçti. Vatandaşlar geçit törenini ilgiyle izledi. Türk bayraklı birçok katılımcı geçit töreni sırasında alkışla tempo tuttu.  internetten aldım işe yarar inşallah

0