Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2016-06-17T18:40:29+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.


Kompozisyon bir konu hakkında örnek vererek yazılan yazıdır.

Örnek :Kullanım...

            Hayatımızda çocuk iken oynadığımız oynarken zevk aldığımız oyunlar vardı.Bazen annelerimiz ve babalarımız bunlarla oynarken bizi sakınır bazen hep.İlk bisiklet sürdüğümde annemin bağırış seslerini çok iyi hatırlıyorum..
            4. Sınıfta genellikle trafik ve eğitim dersleri verilir.Bu derslerde ''güvenli kullanım'' konusu vardır.Bu konularda genellikle çocuk olduğumuz için ''Bisiklet,kaykay,paten kullanımı '' altında  konular bulunur.Bu kullanımda genellikle dizlikler takılmalı , kasklar giymemiz gerekmektedir.Bunlar özel olarak satılmamaktadır.Genellikle ve hatta mutlaka onaylanmış markalarda bulunur...Bu tür markalar az pahalı da olsa güvenliğimiz açısından çok önemlidir.Nasıl bir otomobilde  emniyet kemeri takmak güvenli ise bu tür aletlerde takmak da o kadar önemlidir.Tabi bunun dışında da bu tür aletlerin kendi yerinde yani kendi oynanacak güvenliliği insanlar açısından sağlanmış yerlerde oynanmalıdır.Yollarda giderken levhalara dikkat etmeli insanları incitmemeliyiz.
                Kendimizi ve çevremizi düşünüyorsak bu kurallara uymalıyız.Can ve mal güvenliği açısından her zaman önemlilerdir.Kurallar uyulması için var!
15 4 15
2016-06-17T18:48:49+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Merhaba ^-^

Kompozisyon bir konu hakkında bilgilendirici yazılardır. 3 bölümden oluşur Bunlar,
→ Giriş
→Gelişme
→Sonuçtur.
-------------------------------------------------------------------------------------------
     Kitap,insanlar için çok önemlidir. Kitap okumak ülkemizin  kalkınmasına yardımcı olur.
      Toplumumuzda zeki bireyler yetişir.Kitap okumanın sayısızca faydası olmaktadır.Açıklamalarımız daha özel olur. Toplum tarafından dikkat çekeriz. Meslek hayatımızda önemli yerlere sahip olur.Kelime hazinemiz gün geçtikçe artar. Dersteki başarı durumumuz yükselir. Öğretmenimizin gözüne gireriz... ve bunun gibi sayısızca fayda, kitap okumaktan geçer.Kitap okudukça maceradan maceraya atlarız. Sıkıldığımız vakit en iyi dost olan bu kitaplar ayrıca geçmek bilmeyen zamanın da geçmesini sağlar.Hani  “Kitap en değerli hazinedir” sözü varya bu söz kesinlikle doğrudur. Çünkü kitap hazineden de değerlidir. Zaten kelime hazinemizin  gelişmesi kadar güzel bir hazine olabilir mi?.. Kitap dosttur,hazinedir,bilgi bankasıdır,su gibi temel ihtiyacımız olmuştur.  Binlerce kitabın bir arada buluşmasına da kütüphane adı verilir.Öğrenciler kitap okur,ders çalışır. Kütüphane sessizdir. O yüzden birçok öğrenci ödevi yapmak ve kitap okumak için kütüphaneyi tercih eder. Kütüphane çocukları kitap okumaya teşvik eder... Kütüphane de her yaşa uygun, macera kitabı,bilgi kitabı,romantik kitap ve bunun gibi bir sürü kitap buluşmuştur. Bir kitap okuyan tekrar tekrar kitap okumak ister. Tıpkı çikolata gibi bağımlılık yapar kitap. Çocuğun hayal dünyası gelişir. Hayalleri sonsuz olur. O kadar faydası var ki kitabın saysak biter mi ? Her insan sevmelidir okumayı,okumayı sevmeyen bir insan zaten düşünülemez. Bizde kitap okumalıyız. Aman zaman israfı okumayayım dememeli,günde en az 2 saat olsa bile kitaba vaktimizi ayırmalıyız. Bunun gibi birçok yararı var kitabın.
        Kısacası kitap bilgi kaynağıdır önemini saysak sayfalar yetmez. Bizde bundan yararlanmalı,geleceğe yararlı bireyler olmalıyız.

KOLAY GELSİN ^^

14 4 14