Cevaplar

2012-12-03T18:38:54+02:00

bence 8. sınıf ders kitabından (fen)  kuvvet ve hareket ünitesini seç daha sonra o konu ile ilgili özetleri bir sayfalar halinde yaz sonra onu telli defter şeklinde bastır sana önerim bu hatta sana özetini veriim

 

2.ünite kuvvet ve hareket


dereceli alüminyum silindir(cisim) suya 50 ml ve 100 ml  daldırıldığında su seviyesindeki artışlar da 50 ml ve 100 ml olur.


yoğunluk=kütle/hacim     ve         yoğunluğun birimi=kütlenin birimi/hacmin birimi

 

gazlarda kaldırma kuvveti uygularmı?

 

 

Atmosfer olaylarını inceleme ve ulaşım amacıyla kullanılan uçan balonların gökyüzünde kalmasını yada uçurduğumuz uçurtmanın onlarca metre yukarılara çıkmasını sağlayan etki gazlarında kaldırma kuvveti uygulamasıdır.

 

 

bazı cisimler neden yüzer?

 

       bir cismin içine bırakıldığı sıvıda yüzmesinde ya da batmasında , sıvı hacminin veya sıvı derinliğinin etkisi olmadığı gibi o cismin büyüklüğünün , şeklinin,kütlesinin ve ağırlığının da bir etkisi yoktur.yüzme yada batma cismin yoğunluğu ile iöçine bırakıldığı sıvını yoğunluğu arasındaki ilişkiye bağlıdır.

0
2012-12-03T18:43:01+02:00

Bence kolay bir ünite seç ve önemli notları büyük bir titizlikçe çıkar sonra bunları 3-4 defa bi kağıda yaz sonra birazda oku ve sular seller gibi okudun :D Başarılar

0