Cevaplar

2012-12-03T18:41:30+02:00
Açısız Gezegenler ve Etkileşimleri

 

 

Bir gezegenin açısız olması,horoskopumuzda bulunduğu noktada tekil kalması halidir,hiç bir gezegenle kabul edilen orbda açı yapmamasıdır.yani 180*,60*,120*,kavuşum,90*,ve bazı astrologlarca buna 150* birleşmeyende dahildir.

 

Güneş ve Ay’ın kavuşum, kare, üçgen ve karşıt açılarının orbu 8 derece,

60 derecelik açıların orbu 6 derece,

150 derecelik açıların orbu ise 3 derece

Diğer gezegenler için ise orb, kavuşum, kare, üçgen ve karşıt açılar için 6 derece,

60 derecelik açılar için 4 derece,

150 derecelik açılar için ise 3 derece

 

kabul edilen orb aralığı bunlardır.horoskopunuzda yukarda değindiğim açılar dahilinde haritanızda açısı olmayan gezegeni tespit etmek kolaylaşacaktır.

 

***Eğer bir gezegen açısız ise açısı olan gezegenler gibi hayatın bütün alanlarına yayılmaz, daha dar bir alana odaklanır. Kendi ana prensipleri ile bağlantısına odaklanır ve deneyim alanını buraya taşır. Diğer gezegenler açıları sayesinde bir gezegenin kendi yolunu bulmasına yardımcı olurlar. Açı olmayınca gezegen bu yardımdan yoksun kalır. Açısız gezegen kendini diğer gezegenlerin temsil ettiği özelliklerle birleştiremez/ bağlayamaz. Bu nedenle de açısız gezegen özündeki özellikleri harmanlanmış olarak değil, çok net gösterir. Bu olumlu ya da olumsuz yönde olabilir.***

 

*****İzole bir gezegen her şeyi kendi yapmak zorundadır. Kişi gezegenin varlığını içinde hissedebilir, ama farketmesi, kabul edip bu etkiyi yer yüzüne çıkarması zordur. Hayatında ciddi bir dönüm noktası olmadıkça o etki hep içinde gizli kalacaktır. Gezegen diğer gezegenlerle açı yapmadığı için etkisini ortaya koymayacak ve kişi tarafından farkedilmeyecektir. Ancak kişinin yaşı ilerledikçe ve bu açısız gezegen diğer gezegenlerin transiti ve progresyonu ile açı yaptıkça, veya tam tersi kendi transiti ve progresyonu diğer gezegenlerle açı yaptıkça bu gezegenin varlığını keşfedecek ve bu etki ile başetmeyi deneyimleyecektir.

 

 

Karmik yaklaşıma göre ise kişinin açısız gezegeninin olmasının nedeni, kişinin sadece bu gezegenin enerjisine yoğunlaşması gerekliliğidir, başka bir gezegenin enerjisinin konuya karışmaması gerekmektedir.

0