Cevaplar

2015-07-09T15:37:54+03:00
Stephen hawking : 8 ocak 1942 de doğmuştur. ingilz fizikçi ve kozmolog.21 yasında als hastalığına yakalanmıştır.Zamann kısa tarihi , Ceviz kabuğundaki evren adlı kitaplar yazmıştır.
carl sagan : 1934 yılında doğmuştur.Bilimin popülerlerşmesi ve halk nezdinde anlaşılmak adına çalışmalar yapmıştır.Cosmos adlı kitabi ve televizyon dizisi ve mesaj adlı bir kitabı daha vardır.uzayda yaşam olabilrceğini savunmuştur.
James Van Allen : 1900 yılında doğmuştur. Dünya çevresindeki kendi adıyla anılan Van Allen radyasyon kuşaklarını keşfeden ABD'li bilim adamıdır.
Jan Hendrik : Samanyolu Galaksisi üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Hollandalı astronom galaksinin dönme hareketini açıklamış, sarmal yapıda olduğunu keşfetmiş ve kütlesini tanımlamaya çalışmıştır. Ayrıca kendi adıyla anılan güneş sistemi etrafında dönen kuyruklu yıldızlar kümesi olan Oort Bulutu hakkında da önemli çalışmalar yapmıştır.
Edwin Hubble :Evrenin sürekli genişlediğini ispatlayan, yıldızların uzaklaştıklarını bize ulaşan renklerindeki farklılaşmalar sayesinde ortaya koyan, Samanyolu'ndan farklı galaksiler de olduğunu ispatlayan bilim adamı.
0