Cevaplar

2012-12-04T18:03:17+02:00

İnsanlar bir arada yaşamak zorundadırlar. Bu zorunluluk bir dayanışmayı, yardımlaşmayı gerekli kılar. Nasıl ki tek taşla duvar yapılamazsa, insanlar da tek başlarına tüm işlerinin üstesinden gelemezler. Dolayısıyla diğer insanlarla ilişki kurmak, işbölümü yapmak, iş birliğine geçmek durumundadır.

İnsanlar birlik ve beraberlik içinde yaşamalılardır.Nasıl tek taşla duvar yapılmazsa,, insanlarda tek başlarına tüm işlerinin üstesinden gelemezler.
Birlik ve beraberlik olmadan yaşamalıyız.Çünkü,diğer insanlarla işbölümü yapmak,iş birliğine geçmeliyiz. geçmeliyiz.Bu atasözünü bir başka bir atasözü ile açıklarsak "Bir elin nesi var , iki elin sesi var." atasözünü örnek verebiliriz.
 her insan yaşamak ister.Hatta yaşadıklarına çok şanslılar. Yaşamak istemeyen insan bu isteği istediği için bu piskoloji olarak normal bişe değil. Nasılki yalnız taştan duvar olursa aynı şekilde insanlar birbirlerine bağlıdır. bir insan bir evden daha önemli, bir köpekten daha önemli.Bir insan sevdiği insansız duramazdır
0