Cevaplar

2012-12-04T18:47:32+02:00

bence bunu internetten bak knk..........................

1 5 1
2012-12-04T18:55:30+02:00
bir tez vardır, bir de jüri. jüri tezi çürütene kadar sorgulayacaktır... (bkz: olaylar gelişir)

(chete, 01.06.2005 20:25)

gelen sorulara kendinden emin bir tavırla cevap verince ortada savunmadan çok taarruzun olduğu durum.

(gülümsün, 01.06.2005 20:27)

duruma göre uygulanan taktiğin değiştiği müdafa durumudur. tez savunmasını futboldaki savunma üzerinden anlatmak gerekirse iki ayrı taktik vardır: iç saha taktiği ve deplasman taktiği.

iç saha taktiği gerçekten uğraşılmış tezler üzerinde uygulanır. tezinde herhangi bir eksik olmayan,tezini kendisi uğraşa uğraşa yapmış insanlar bu taktiği benimsemelidir. hocaların sorularına sakin sakin cevap vermeli yani toplar temiz çalınmalı,bir telaş ve sinirlilik hali içine girilmemelidir. hatta ara sıra ayağında top dolaştırabilen adamlara boş alan sağlanıp dripling yapmaları suretiyle oyun rahatlatılabilir yani hocalara alakasız konularda bilgiçlik taslanarak kendi aralarında ufak tartışmalar içine girmelerine mahal verilebilir. iç saha taktiği temelde rahatlık ve güven gerektirir,başarı neredeyse kesindir.

oysa ki dış saha taktiği bir hayli zordur. tam olmadığı halde yutturulmaya çalışılan,başkasına yaptırılmış tezler mevzu bahisse bu taktiği uygulamak elzemdir. ilk olarak sert ve sıkı bir defans anlayışı gerektirir,yani önünüze geçen her fırsatı değerlendirmeniz,bildiğiniz iki üç parça bilgiyi defalarca tekrar etmeniz gerekir. bütün hava toplarına çıkılmalı,alınamayacaksa da fark edilmeyecek fauller yapılmalıdır. bu faullere örnek vermek gerekirse hocaların soruları arasından beğendiklerini seçmek beğenmediklerini ise duymamazlıktan gelmek mükemmel bir örnektir. rakip forvet kaleciyle karşı karşıya kalırsa hiç düşünmeden faul yapılmalıdır yani cevabını bilmediğiniz bir soruyu cevaplandırmak zorunda kalırsanız "ee","öö" gibi sesler çıkartmadan aklınıza ilk gelen cevabı vermelisiniz. hakemin görmeme ihtimalini yani hocanın sorunun cevabını bilmeme ihtimalini her zaman göz önünde bulundurmalısınız. kendinize hiç güvenmiyor olsanız bile kendine güveniyormuş rolü yapmalı,ezilip büzülmeden dimdik durmalısınız.

son olarak her iki taktik için de geçerli olmak üzere kademe hiçbir zaman bozulmamalı,ofsayt taktiği gibi fantastik hareketlerden kaçınılmalıdır. baskın basanın,mezuniyet ise bu taktiği uygulayanındır.........................................
0