Cevaplar

2012-12-05T16:49:10+02:00

Davranışlarımıza gerçekten dikkat ediyor muyuz? İnsanlara istediğimiz gibi mi yoksa beklediğimiz gibi mi davranıyoruz? Sanırım herkes nasıl davrandığımızın farkındadır. İstediğimiz gibi davranıyoruz maalesef… İnsanların ne düşündükleri umurumuz da değil sanırım.

İnsanlar ne kadar bencil. Sadece kendileri, sanki başkalarını hiç hakları yokmuş gibi. Kendi ne yapmış olursa olsun normal başkalarının çok küçük bir hatasını büyütüp anormal bir davranışmış gibi görüyorlar. Diğer insanlara kötü davranmakta özgürler fakat karşısındaki onun gibi davranamaz. Oysa düşünülmesi gereken en önemli şey: SANA NASIL DAVRANILMASINI İSTİYORSAN ÖYLE DAVRAN! Çünkü sen insanlara nasıl davranırsan onlar da sana öyle davranırlar. Saygı görmek istersen saygı göster. Sevilmek istiyorsan önce sev. İlgi görmek istersen önce ilgi göster! Sana nasıl davranılmasını istiyorsan öyle davran insanlara! Çünkü benim, sizin, herkesin hakkı var bu dünyada ve kimse kimsenin hakkını yiyemez çünkü ‘Benim hakkım diğerin hakkının başladığı yerde biter.’ Diye boşuna demememiş atalarımız.

İnsanlara istediğimiz gibi değil beklediğimiz gibi davranmak. Yapılması gereken tek şey bu…

 tek bulabildiğim buydu yardım edebildiysem sevindim
0
2012-12-05T16:51:22+02:00

insanlar hep kendılerıne ıyı davranılmasını hoşgörulu dvrnılmasını ısterler.bilmezle basklarınında onlar gıbı dusdungunu bılmezler baska ınsanlarında guzel davranılmayı hak ettıgını.

hep baska kısılerden beklerler her zaman ılk adımı onların atmasnı ısterle.azı ınsanlar vardır kı....

asla kendılerı ıyı davranmazlar ınsanlara karsı ıclerınde kın ve nefret vardır ama kendılerına asla öyle davranılmasını ıstemezler buda ınsanı ınsan yapan bır özellık değilmıdr

0