Cevaplar

2012-12-05T17:22:48+02:00

bilgisayarla ilgili ilk konumuz şu olsun istedim bilgisayarın ne işe yaradıgını hepimiz biliyoruz kimileri için internette yana cdlerden yüklenen bilgisayar oyunlarını oynamak kimileri için chat yapmaya yaranyan birşey kimileri için bilgi kaynagı ama çogumuz bu bilgisayarın gerçekten ne işe yaradıgını bilmiyoruz öğrenmek istiyenler işte size 'BİLGİSAYARIN İÇİ'diyorum başkada bişey demiyorumBilgisayarlar çok farklı biçimlerde karşımıza çıkabilirler. 20. yüzyılın ortalarındaki ilk bilgisayarlar büyük bir oda büyüklüğünde olup, günümüz bilgisayarlarından yüzlerce kat daha fazla enerji tüketiyorlardı. 21. yüzyılın başına varıldığında ise bilgisayarlar bir kol saatine sığacak ve küçük bir pil ile çalışacak duruma geldiler. Toplumumuz kişisel bilgisayarı ve onun taşınabilir eşdeğeri, dizüstü bilgisayarını, bilgi çağının simgeleri olarak tanıdılar ve bilgisayar kavramı ile özdeşleştirdiler.Günümüzde çok yaygın kullanılıyorlar.

İstenilen programı kayıt edip istenilen zamanda çalıştırabilmeleri bilgisayarları çok yönlü kılıp hesap makinelerinden ayıran ana özellikleridir. Church-Turing tezi bu çok yönlülüğün matematiksel ifadesidir ve herhangi bir bilgisayarın bir diğer bilgisayarın görevlerini yerine getirebileceğinin altını çizer. Dolayısıyla, karmaşıklıkları ne düzeyde olursa olsun, cep bilgisayarından süper bilgisayarlara kadar, bellek ve zaman kısıtı olmadığı takdirde hepsi aynı görevleri yerine getirebilirler.


1 5 1
2012-12-05T17:23:04+02:00

herşeye. ama öncelikle iletişime yarar (internet sayesinde). araştırmaya yarar, herşeye yararı vardir bilgisayarın. hatta bu site bile işime yarıyo :)

1 5 1