Cevaplar

2012-12-06T17:05:43+02:00

Howard Pyle (d. 5 Mart 1853 – ö. 9 Kasım 1911), ABD'li yazar ve çizerdir.
Çocukluk yıllarında Philadelphia'da küçük bir sanat okulunda okudu. 1876'da illüstratörlük kariyerine başlayan Pyle’ın öyküleri ve resimleri dönemin ünlü dergilerinde yayımlandı. İllüstrasyonları kendisine ait olan pek çok öykü ve roman yazan Pyle’ın ayrıca, Kral Arthur ve şövalyeleriyle ilgili efsanelerden yola çıkarak yazdığı kitapları da bulunmaktadır. Robin Hood'un da yazarıdır.
Howard Pyle’nin dünyaca ünlü romanı Robin Hood'da Saksonlarla, Normanlar arasındaki tarihi mücadele esprili bir dille anlatılıyor. Robin Hood cesur ve güçlü bir gençtir. Haksızlığa her zaman karşı geldiği için başı beladan kurtulmaz. Halkı baskı ve zulüm altında ezen Baron ve adamlarından kaçan Robin Hood ve arkadaşları Sherwood ormanlarına sığınırlar. Sherwood’un Şen Çocukları artık iyilerin dostu, kötülerin korkulu rüyası olmuştur.

Kitaptaki karakterler

Robin Hood Lady Marian Sir Guy Gisbourne Prens John Kral Aslan Yürekli Richard Will Scarlett Keşiş Tuck Küçük John Nottingham Şerifi Bess Much 'Black Canons' Piskoposu Sir Essex Sir Ralf Sir MortimerKaynak: http://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/337822-robih-hood-kitabindaki-kahramanlar-ve-kitabin-yazari-hakkinda-bilgi-verir-misiniz.html#ixzz2EHhfFcB1

3 3 3