Cevaplar

2012-12-06T17:19:18+02:00

peygamber efendimiz (sav)  kaçarken mağaraya sığındı.Mağaraya girmemelerin sebebi örümcek Allah tarafından mağarının girişine ağ örüyor ve bir kuş o anda orda yuvası ile beliriyor. BENİM BİLDİĞİM BU KADAR ARKADŞIM. BİRDE EK BİLGİ OLSUN( eğer  ağlardan geçip içeri girselermiş orda Allah tarafından bir kapı belirmiş peygamberimizde ordan çıkacakmış benim bildiğim bu )

1 5 1
2012-12-06T17:20:15+02:00

Efendim Sultanım…Mağara deliğinden başını gösteren yılana dönmüş. Ey Yılan!Bana bak.Yılan konuşmaya başlamış Resulullah’la.Buyur Ya Resulullah Buyur, Ya Resulullah demeye başlamış yılan. Efendim… demiş ki Ey Yılan! Resulullah’ın Arkadaşı olan sıddıkı ekberi sokmaya haya etmedin mi? Ey Yılan………
Yılan ağlamaya başlamış.Ya Resulullah!ismini Hz.İsa’dan duyduk, ismini duyar duymaz ismine aşık olduk,aşık olduk.Dediki Hz.İsa:
“Ahmet adında peygamber gelecek sevr mağarasında konaklayacak. Ya Resulullah! Özür dilerim O mübarek cemalini görmek istedim. Cemalini görmek isterken sıddıkı ekberin ayakları engel oldu Ya Resulullah diye ağlamaya başlamış yılan.
600 seneden beri bu mağarada senin o nur cemalini görmek için bekliyorum. Cehennem kükreyip kalkdığı zaman,ateşi üzerini yaktığı zaman,annesi kızından kaçtığı zaman mahşer meydanında ne olur bana da şefaat edermisin Ya Resulullah! Şefaat edermisin Ya Resulullah demiş yılan...

1 5 1