Cevaplar

En İyi Cevap!
2012-09-30T21:41:27+03:00

annem öldü mü? çok üzülürdü gençken hatırlar mısın? "ölürsem üzüntüden, stresten öleceğim"derdi. ölmediyse hemen git onu yanağından öp, sarıl. yanında değilse telefonla ara. sesini duyunca çok sevinir. onun yanından hiç ayrılma ve üzme onu olur mu? onu çok sevdiğini her zaman hissettir yüzünü hep güldür. gençken "arkadaşlarını hep ailenden önde tuttun" derdi. işte o konuda yanıldığını en kısa zamanda farkına varmasını istiyorum bak. hatta belki de farkındadır. ne dersin ha? gülümsüyor musun yoksa?

ayrıca kardeşim kaç yaşında? üniversiteyi kazandı mı? o ufaklık kocaman kız olup bizi mutlu etti mi? bana bak! eğer olur da kardeşimin eğitimi için babamın maddi imkanları yetmezse ve ya çalışacak durumda değilse sen okut lan onu. ne yap ne et okut. donunu sat gerekirse. çünkü küçükken babam senin için aynısını yaptı. annemin söylediği şeyi asla unutma, "kardeşin sana emanet." zorluklarla mücadelesinde her zaman yanında ol. 

babam demişken, o nasıl söylesene? emekli oldu mu? emekli olunca yazlık almak istiyordu noldu o plan? neyse sürpriz olsun söyleme. hiç anlaşamazdınız küçükken babamla. gerçi gençken de pek anlaşabildiğinizi söyleyemeyeceğim. iş onu çok yıpratıyordu umarım bir şeyi yoktur. yıllar onu etkilememiştir inşallah. bu hafta sonu balığa çıksanıza.

anneannem büyük ihtimalle vefat etmiştir. onu dinleyip bulgaristan göçmeni bir kızla evlenmişsindir umarım. böyle ırkçı tavırları vardı ama eski toprak işte naparsın? bi de dedem o'ndan önce mi öldü? çok merak ediyorum bak bunu. ah dede ah. adam evin elektrik faturasını ödemeyecek kadar pintiydi tüm maaşını bankaya yatırıyodu biliyorsun zaten. anneanneme çok çektirmişti. acaba sonunda ektiğini biçti mi?

asıl konu olarak sana gelelim şimdi. ne yaptın üniversiteden sonra? yurt dışına gittin mi? 4.sınıftan beri öğrenemediğin şu ingilizceyi öğrenip yanına bi dil daha kattın mı? evlendin mi lan? hep istediğin gibi düzenli bir hayatın güzel bir eşin ve mavi gözlü tatlı 2 çocuğun var mı? ya da evlenmedin mi? ne bok yedin it? neyse gerilmeye gerek yok. öhm öhm bröhhmm.. pardon bademciklerim şişti yine. aldır onları artık şişip durmasınlar. sigaraya da başlama, 20 sene içmedin daha da içmesen bir şey kaybetmezsin. yağmur'la görüşüyor musun hala? hep kahkahalara boğardı seni. ya da özge'yle? öğretmen olmuştur umarım çok istiyordu. şimdiye kadar doğum günlerinde ona spongebob terlik almadıysan ağzına sıçim senin. kaç senedir aklında al artık. ayrıca yaşlanınca ona gidiceksin sana çorba yapıcak bak unutma lisede verdiğin sözünü. 

belki şu an 65 yaşındasındır bu dediklerim için artık çok geçtir. belki de 30 yaşındasındır bilemiyorum. o yüzden genel konuşmam gerekirse sakın iyi yönlerini kaybetme. insanları asla kırma. herkesin görüşlerine saygı duy. bi de sevgilini ya da karını kıskanma lan o kadar, biliyoruz boğa erkeğisin ama abartıyosun bazen. tadında bırak. şimdi sana ara ara "lan" dediğim için de kızma bana senden küçüğüm diye. o kadar şey anlattık herhalde. hadi kal sağlıcakla. öpüyorum. lan. ehehe. unutmadan; espri yeteneğini de geliştir.

6 3 6