Cevaplar

2012-12-07T01:00:55+02:00

önce haklılıkla haksızlığın tanımını yap mesela ornek veriyim haklılık ve haksızlık kavramları birbirlerinden oldukça uzak kavramlardır. böyle girebilirsn haksızlık nedri ve haklılık nedir araştır önce şuan aklıma elmıyor  2. paragrafta ise bi tane hikaye kur kendınce orkenler ver mesela  haklı ınsanla haksız insanı karşılaştır yok haklı ınsan şöyledir haksız insan boyledir falan en sondada yazdığın kompozisyndan birşey çıkar sonuç olarak başlaman hep iyi sonuç getirir. 

1 5 1
  • Eodev Kullanıcısı
2012-12-07T01:04:08+02:00

"İnsan bir başka insanı ne zaman sahiden 'öğrenebilmiş'tir ki? Belki de öğrenmenin imkansızlığını kavradığı, öğrenmek arzusunu dışladığı ve en sonunda öğrenmeye ihtiyaç bile duymaz olduğu zaman! O zaman da insanın ulaştığı şey bilgi değil, bir tür ortaklaşa varoluştur ki bu da aşkın sayısız kisvelerinden biridir."

"Olaylar yanımızdan bu kalabalıklar gibi akıp geçer ve her birinin çehresi ancak bir an görülür. Çok önemli olan şeyler sonsuza kadar değil, sadece geçici bir süre çok önemlidirler. Bütün uğraşlarla sevgiler, servet ve ün peşinde koşmalar, gerçeği aramalar, hepsi, tıpkı gerçeğin kendisi gibi akıp geçen ve hiçliğe dönüşen anlardan oluşmuştur. Gene de bizler bu hiçlikler dehlizinin içinden, geçmiş ve gelecekteki temelsiz barınaklarımızı yaratan o mucizeli yaşam gücüyle ilerler dururuz. Böylece yaşar gideriz; zamanın sürekli ölümüyle haşır neşir bir ruh, yitik anlamlarla, yeniden yakalanamayan anlarla, anımsanmayan yüzlerle ahşır neşir, ta ki en son darbe bütün bu an'larımızı sona erdirinceye ve o ruhu, çıkıp geldiği boşluğa geri gönderinceye değin."

(En sevdiğim Murdoch romanlarından olamasa da, sarsıcı anları yok değil.)

2 5 2