Ben okula gittim. Okul otobüslerinde kitap okuduktan sonra bindik. ya da öylesine Balmumu Müzesi sonra vardık. Kılavuz bize her heykel hakkında bilgi verdi. Bazıları çok ilginç. Türkler ve yabancılar ayrı bir bölüm vardı. bir biz ziyaret etti.53 katlı OLDUĞU İÇİN 53. kata çıktık. İstanbul'da 53 kuşbakışı izlemek. Simülasyon İstanbul'un kuş bakışı izledi. Balık yeme ayaklarımızı yermiş gibi oluyordu Yerebatan Sarnıcında . _ _. Ondan sonra biz üst kattaki terasta alışveriş merkezine gittik. Bunun nedeni de Türkiye'nin en yüksek binası ve resimleri bir çok şey var. Orada limonata içtik.Üst katta bir bakkal vardı. Oradan, biz bir sürü öğeleri. Hepsi çok güzeldi. Sonra okula doğru yola çıktık. okulda öğle yemeği yedik. Bundan sonra, Elif öğretmen ile ders işledik. Benim en sevdiğim günlerden biri oldu.

2

Cevaplar

2012-12-08T11:53:33+02:00
I went to school. After reading the book we boarded the school buses. or so later we reached Wax Museum. Guide gave us information about each sculpture. Some of them are very interesting. There was a separate section in the Turks and foreigners. etti.53 we visited because it is a 53-storey set times. Istanbul 53 bird's-eye watch. Simulation watched the bird's eye view of Istanbul. Yermiş feet Basilica cistern was like eating fish. __. After that, we went to the upstairs terrace shopping center. Reason for this is the tallest building in Turkey and have a lot of pictures. There was a grocery store lemonade içtik.Üst floor. From there, we have a lot of items. It was all very nice. Then we set off towards the school. We ate lunch at the school. After that, Elif processed with the course tutor. My favorite was one of those days.  
0
2012-12-08T11:55:56+02:00

I went to school. School buses can after reading the book, we boarded. or so after we arrived at the wax museum. The Guide gave us information about each sculpture.Some of them are very interesting. The Turks and foreigners had a separate partition.We visited the 53-storey is 53. kata. İstanbul 53 watch the bird's eye view. Simulation, followed by İstanbul's bird's eye view. It was like our feet eating fish yermiş Underground Sarnıcında. _ _. After that we went to the terrace at the top floor of the shopping centre. The reason for this is also Turkey's tallest building and a lot of pictures There selling lemonade.The top floor had a grocery store. From there, we have a lot of items. They are all very nice. Then set off towards the school. ate lunch at the school. After that, Elif teacher lesson processed. It was one of my favorite days.


0