Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2012-12-08T23:33:25+02:00
Açık Öğretim ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Sınavlarına Hazırlık Aşağıda aol.meb.gov.tr adresinden AÖL Müdürlüğü'nün sınavlara nasıl hazırlanılabilir, sınavlara nasıl çalışmalı, sınava hazırlanırken hangi kaynak ve kitaplardan yararlanabilirsiniz konulu bir duyuru yazısı yer alıyor.

KR Açık Lise Rehberliği olarak Açık Lise sınavlarına hazırlanmada kullanılan klasik yol ve araçları değiştirecek sınava hazırlık araçları ürettik: KR Açık Lise Soru Bankası ve Fasikülleri. Evde, işte, yolda, otobüste, kısaca her yerde cebinizde taşıyabileceğiniz ve her zaman açıp soru çözebileceğiniz kitaplar. Roman boyutunda (cep kitabının iki katı) ve her biri 40-50 sayfa kalınlığında kitapçıklar. İlk 2 sınıf için (1-2-3-4. dönemler için) her dersten bir Fasikül. İsteyene 450 - 500 sayfalık "1. Dönem Ortak Dersler Soru Bankası", "2. Dönem Ortak Dersler Soru Bankası" ve Açık Lise öğrencilerin seçtiği derslerin %99'undan oluşan "Toplu Dersler Soru Bankası -12" seçenekleri de var. 

Yapmanız gereken sınavlardan önce seçtiğiniz derslerin sınavlarını çözmeniz, çözemediğiniz soruaların çözümlerini incelemek. Biz ders kitaplarını bir kere okuduktan sonra bu soruları çözmenizi tavsiye ediyoruz; ancak çoğu öğrencimizin ders kitaplarını da hiç okumadan, sadece Fasiküllerden soruları çözerek sınavları verdiklerini söylüyorlar. Zamanı az olan öğrencilermize tavsiyemiz, önce soruları çözüp, %60'ın altında kaldıkları derslerden kitapları okuduktan sonra tekrar Fasiküllerden soru çözmeleridir.

0
2012-12-08T23:33:56+02:00

kimine göre deişir zeka seviyesine göre ama sadece test çözmek olmaz tekrer ve ezber de lazım

0