Cevaplar

2012-12-09T15:16:10+02:00

 


SİDNEY
Avustralya’nın en büyük kenti Sidney'in önemli bir dezavantajı, ülkemizden çok uzakta bulunmasından kaynaklanıyor. Ne yazık ki direk uçuş da yok, aktarmalı uçmak zorundasınız.

 

MELBOURNE
Melbourne, Avustralya'nın Victoria eyaletinin başkenti ve 3.7 milyon nüfusuyla ülkenin ikinci en kalabalık şehri (2006 sayımına göre). Melbourne bir milyon nüfusu aşmış şehirler arasında dünyanın en güneyinde bulunanıdır.

 

BRISBANE
Brisbane Avustralya'nın en çok güneş alan eyaleti olan Queensland'ın başkentidir. Nüfus olarak Avustralya'nın 3. büyük kentidir. Avustralya'nın en hızlı büyüyen kentidir.

 

PERTH
Perth, Avustralya'da, Batı Avustralya eyaletinin başkenti. Avustralya'nın dördüncü büyük kenti ve Batı Avustralya nüfusunun dörtte üçünün toplandığı bir metropolitan bölgenin merkezidir. 
Nüfus: 1,507,900 (2006).

 

GOLD COAST
Gold Coast, yılda yaklaşık 300 güneşli günün yaşandığı, rahat, alt-tropik iklime sahip bir şehirdir. Gold Coast, Avustralya'nın 6. büyük şehridir.

 

ADALAIDE
Adelaide, South Avustralya Bölgesi'nin başkentidir. Avustralya'nın beşinci en büyük şehridir. Adelaide Gulf St Vincent sahilinin tam ortasında yeşilliklerle kaplı bir bölgede kurulmuştur. Şehir Avustralya'nın kültürel başkenti olarak adlandırılır. Şehir de ilk göze çarpan otantik taş binalarıdır.

   

CAIRNS
1876'da kurulmuş olan Cairns küçük bir kent olmasına rağmen Avustralyanın en popüler turizm merkezlerinden biridir. Tropikal iklimi, yağmur ormanları, bölgedeki cazibe merkezlerine yakınlığı yakınlığı Cairns'in popüler oluşunun nedenleriden bazılarıdır

CANBERRA
Canberra, Avustralya'nın başkenti ve altıncı büyük kentidir. Ülkede Sidney ve Melbourne gibi daha büyük şehirler bulunmasına rağmen 1927 yılından beri başkenttir.

sanırım bu şekilde pardon

0
2012-12-09T15:18:06+02:00
Sidney (ingilizce: Sydney) Albury Armidale Bathurst Broken Hill Cessnock Coffs Harbour Dubbo Gosford Goulburn Grafton Griffith Lake Macquarie Lismore Maitland Newcastle Nowra Orange Port Macquarie Queanbeyan Tamworth Tweed Heads Kanberra (ingilizce: Canberra) Wagga Wagga Wollongong Wyong
0