Cevaplar

En İyi Cevap!
2012-12-09T19:04:00+02:00

Animasyon olarak yapmalısın sltaytı. sonra sağ tarafta giriş ve çıkışları ayarlayarak güzel bi şov yapabilirsin :)

1 5 1
2012-12-09T19:04:05+02:00
Esneye animasyon ekleme

Bir nesneye animasyon efekti eklemek için şunları yapın:

Animasyon eklemek istediğiniz nesneyi seçin. Animasyonlar sekmesindeki Animasyon grubunda, Diğer  düğmesini tıklatın ve sonra da istediğiniz animasyon efektini seçin.

 NOTLAR 

İstediğiniz giriş, çıkış, vurgulama veya hareket yolu animasyon efektini görmüyorsanız Diğer Giriş Efektleri,Diğer Vurgu EfektleriDiğer Çıkış Efektleri veya Diğer Hareket Yolları'nı tıklatın. Nesneye veya metne bir animasyon uyguladıktan sonra, animasyonlu öğeler slayt üzerinde metnin veya nesnenin yanında görüntülenen yazdırılmayan numara etiketleri ile işaretlenir. Etiket yalnızca Normal görünümdeAnimasyonlar sekmesi seçiliyse veya Animasyon görev bölmesi görünür durumdaysa görüntülenir.

 SAYFANIN BAŞI

Aynı nesneye birden çok animasyon efekti uygulama

Aynı nesneye birden çok animasyon efekti uygulamak için şunları yapın:

Birden çok animasyon eklemek istediğiniz metni veya nesneyi seçin. Animasyonlar sekmesindeki Gelişmiş Animasyon grubunda, Animasyon Ekle'yi tıklatın.

 SAYFANIN BAŞI

Geçerli olarak slaytta bulunan animasyonların listesini görüntüleme

Slayttaki tüm animasyonların listesini Animasyon görev bölmesinden görüntüleyebilirsiniz. Animasyon görev bölmesi, efektin türü, birden çok efektin birbirine göre sırası, etkilenen nesnenin adı ve efektin süresi gibi animasyon efekti ile ilgili önemli bilgileri gösterir.

Animasyon görev bölmesini açmak için, Animasyonlar sekmesindeki Gelişmiş Animasyon grubundaAnimasyon Bölmesi'ni tıklatın.

 Görev bölmesindeki sayılar, animasyon efektlerinin oynatılacağı sırayı gösterir. Görev bölmesindeki sayılar, slaytta görüntülenen yazdırılmayan numara etiketlerine karşılık gelir.  Zaman çizelgeleri, efektlerin süresini gösterir.  Simgeler animasyon efektini gösterir. Bu örnekte Çıkış efekti gösterilmektedir.  Menü simgesini (aşağı ok) görmek için listedeki bir öğeyi tıklatın ve ardından menüyü görüntülemek üzere simgeyi tıklatın.

 NOTLAR 

Efektler eklendikleri sıra ile Animasyon görev bölmesinde görünürler. Slayttaki diğer olaylar ile ilgili olarak animasyon efektlerinin zamanlamasını gösteren simgeleri de görüntüleyebilirsiniz. Tüm animasyonların başlangıç zamanı simgelerini görüntülemek için, animasyon efektinin yanındaki menü simgesini tıklatın ve Gelişmiş Tarih Cetvelini Gizle'yi seçin. Animasyon efektlerinin başlangıç zamanını gösteren farklı türde simgeler vardır. Aşağıdaki seçenekler bulunur: Tıklama ile Başlat (burada fare simgesi gösterilmiştir): Animasyon, fareyi tıklattığınızda başlar. Önceki ile Başlat (simgesiz): Animasyon efekti listedeki bir önceki efektle aynı zamanda başlar. Bu ayar birden çok efekti aynı anda birleştirir. Öncekinden Sonra Başlat (saat simgesi): Animasyon efekti listedeki bir önceki efekt biter bitmez başlar.

 SAYFANIN BAŞI

Animasyonun efekt seçeneklerini, zamanlamasını veya sırasını ayarlama Animasyonun efekt seçeneklerini ayarlamak için, Animasyonlar sekmesindeki Animasyon grubunda, Efekt Seçenekleri'nin sağındaki oku ve sonra da kullanmak istediğiniz seçeneği tıklatın. Animasyonun başlangıç, süre veya bekleme zamanını Animasyonlar sekmesinden belirleyebilirsiniz. Animasyonun başlangıç zamanını ayarlamak için, Zamanlama grubunda Başlat menüsünün sağındaki oku tıklatın ve kullanmak istediğiniz zamanlamayı seçin. Animasyonun çalıştırılacağı süreyi ayarlamak için, Zamanlama grubundaki Süre kutusuna istediğiniz süreyi saniye sayısı olarak girin. Animasyon başlamadan önce bekleme süresini ayarlamak için, Zamanlama grubundaki Gecikme kutusuna istediğiniz süreyi saniye sayısı olarak girin. Listedeki bir animasyonun sırasını değiştirmek için, Animasyon görev bölmesinde sırasını değiştirmek istediğiniz animasyonu seçin ve Animasyonlar sekmesindeki Zamanlama grubunda yer alan Animasyonu Yeniden Sırala'nın altında, animasyonun listedeki başka bir animasyondan önce olması için Önceye Taşı veya listedeki başka bir animasyondan sonra olması için Sonraya Taşıseçeneğini belirleyin.

 SAYFANIN BAŞI

Animasyon efektinizi sınama

Bir veya daha fazla animasyon efekti ekledikten sonra, bu animasyonların çalıştığını doğrulamak için şunları yapın:

Animasyonlar sekmesindeki Önizleme grubunda, Önizleme'yi tıklatın.

1 5 1