Cevaplar

En İyi Cevap!
  • Eodev Kullanıcısı
2012-12-10T16:23:25+02:00

eknolojinin Yararları Nelerdir ? 

Teknolojinin günümüze kadar insanlara çok önemli bir yararı olduğu şüphesiz bir gerçektir. Sanayinin gelişmesinde teknolojinin katkısı çok büyüktür. Teknolojinin Yararlarını Maddeler Halinde Açıklayabiliriz ; 

1- İnternet sayesinde dünyanın diğer bir ucundan diğer ucuna bilgi ulaştırılabilmesi. 

2- Teknoloji sayesinden insanlar çok daha kolay yaşam imkanlarına sahip olurlar ve yapacakları işler çabul ve rahat yapabilirler. Örneğin evlerde kullanılan çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi teknolojik ürünler işleri kolayca yapmaya yararlar. Evlerde bulunan teknolojik aletler yardımıyla hem bilgileri ve yiyecekleri saklarsınız hemde yapacağınız işleri daha hızlı ve basit bir şekilde yapabilirsiniz. Bu işleri yaparken daha az enerji sarfedebilirisiniz. 

3- Teknoloji tıp alanındada çok faydalı birşeydir. İnsanların hayatına olumlu etkiler sağlamaktadır. İnsanların hastalıkların daha çabuk bulunması için tıptaki teknolojik ürünlerden yararlanılmaktadır. 

4-Eğitim alanındada teknolojinin çok faydası vardır. Mesela ; episkop, projeksiyon makinesi ve televizyon gibi ürünler yardımıyla okullarda ders anlatmada kolaylık sağlanmaktadır. 

5- Teknolojinin birdiğer faydası insanların düşüncelerini, duygularını daha fazla insana anlatmasının daha kolay bir hale gelmesidir. Matbaa sayesinde birçok kitap basılmış ve insanlar bu kitaplar sayesinde kültürleri gelişmiştir. Hayatımızda internet, gazete, televizyon, radyo ve diğer iletişim aletleri ile daha fazla insana haberler ulaştırılmaktadır. 


Technology is a very important benefit of the people is no doubt that to this day a reality. Enormous contribution to the development of industry technology. Under the Benefits of the technology can explain Substances;

1 - Thanks to the Internet from one end to the other end of the world convey information.

2 - Technology will have the opportunity to life a lot easier, thanks to the people and work to do, can çabul and comfortable. For example, used in homes, washing machine, dishwasher, easy to work, such as the benefits of technological products. With the help of technological equipment and food in the house to store the information in a faster and simpler way to do things you can do both. Sarfedebilirisiniz less energy than when I was doing it.

3 - Technology Medical alanındada a very useful thing. Provides a positive impact on people's lives. Technological products are used in medicine for people who have illnesses more quickly.

4-Training alanındada technology has many benefits. For example, Episkopi, projection equipment and a television with the help of products such as the telling of course is facilitated in schools.

5 - Technology birdiğer benefit people's thoughts, feelings and more people are becoming easier than she described. Many thanks to the people through these books printed in the book printing and cultures developed. Our lives, the Internet, newspapers, television, radio and other communication tools news delivered to more people.


1 5 1
2012-12-10T16:39:33+02:00

bunlar intarnette yok ama ingilizce kitaplarında genelde örnek oluyor

0