Cevaplar

2012-12-10T17:09:17+02:00
Shopping – Alışveriş

 

- Excuse me, I bought this TV here last week and I’m not satisfied with the picture. I’d like to have my money back, please.
- Affedersiniz bu televizyonu geçen hafta buradan aldım, ama görüntüyü beğenmedim. Ben paramı geri almak istiyorum.

- I’m sorry, sir, but I’m afraid we don’t give refunds. May I see your receipt? We can give you a credit note for this amount, sir, or you can exchange it for something of equal value.
Üzgünüm efendim, ama biz para iadesi yapmıyoruz. Ben makbuzu görebilir miyim? Bu miktar için size bir kredi notu verebilir ve eşit değerde bir şey için alışveriş yapabilirsiniz.

- All right, I’ll take the exchange.
- Tamam, ben değişim yapacağım.

- Actually, sir, you are very lucky. We’ ve got a sale this week. Now this Zandy 3000 is a great deal. It’s 40 per cent off the normal retail price. It has remote control and it has a one year guarantee.
- Aslında, efendim, çok şanslısınız. Bizde bu hafta büyük indirim var. Bu Zandy 3000 büyük kampanyada. Bu normal perakende fiyatından yüzde 40 daha indirimdedir. Uzaktan kumandalıdır ve bu bir yıl garantisi var.

- It still seems expensive to me.
- Bana hala pahalı görünüyor.

- No, no, sir, that’s a fantastic price. It’s cheap, believe me. We’ve sold hundreds of them and this, I believe, is the last one.
- Hayır efendim, harika bir fiyattır. İnanın bana çok ucuzdur. Biz onlardan yüzlerce sattık. Bu sonuncusudur.

- The last one? O.K. I’ll take it. How much extra do I owe?
- Sonuncu mu? Tamam, alacağım. Ekstra ne kadar ödeyeceğim?

- Just 125 pounds.
- Sadece 125 £.

- And can I pay by credit card or would you prefer a cheque?
- Ben kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim, siz çek mi tercih edersiniz?

- Credit card will be fine, thank you.
- Kredi kartı iyi olacak, teşekkür ederim.

- Bring out another Zandy 3000, will you?
- Başka bir Zandy 3000 getirecek misiniz?

1 1 1
2012-12-10T17:09:56+02:00

- Buyrun hanfendi, nasıl yardımcı olabilirim?

- Merhaba, cildime uygun bir nemlendirici bakıyorum. Aslında alacağım ürün belli, şunu dene...

- O kesinlikle olmaz. Alın ve göz çevrenizde kırışıklar başlamış. Şunlar da güneş lekesi galiba... Biraz sorunlu bir cildiniz var, o yüzden size filanca ürünü tavsiye ederim. Kırışıklar için de falancayı, bu da güneş lekeleri için...

- Yahu ne lekesi, ben güneşe doğru düzgün çıkmam ki! Sorunlu olan sizin gözünüz galiba. Ergenlik dönemimde bile toplasanız 5-6 kere sivilce çıkmıştır yüzümde. Hem kırışıklık kremi için de biraz erken değil mi? Sadece nemlendiren bir şey yok mu?

- Yok yok, geç bile kalmışsınız. Hemen başlarsanız çizgileriniz azalabilir ama. Otuzlu yaşlarda kullanmaya başlamak lazım artık kırışık kremlerini. Bakın bu tam size göre. 

- İyi de ben daha 30 olmadım ki! Gerçi bunalımı önden geldi ama daha var otuzuma. Üstelik önerdiğiniz krem derin kırışıklar için. Bunu şimdi kullanırsam 15 yıl sonra ne kullanacağım?

- Ben de onu diyorum ya! Bakın daha 30 olmadan bu kadar kırışıklık var yüzünüzde. Bence alın siz bu kremi. Gecesi, gündüzü, serumu, göz çevresi için olanı da var. Saçlarınıza ne kullanıyorsunuz bu arada? Biraz yıpranmış bir görünüm arz ediyorlar da...

- Arap sabunu kullanıyorum. Bence biz şimdi sessizce dağılalım, mümkünse bir daha da görüşmeyelim. 

*

- İyi günler, vücut için nemlendirici bakım kremi var mı?

- Sadece bakım kremi yetecek mi hanfendi? Önümüz yaz, ben size inceltici bir krem vereyim. 

- Ne incelticisi, aylardır rejim yapıyorum ben, 52 kiloyum. 

- Boyunuz kaç peki? Hem selülit şişman zayıf ayrımı yapmıyor biliyorsunuz.

- Selülit nereden çıktı şimdi? 

- Kabul edin hanfendi hepimizin ortak sorunu.

- Bakın ben güne kadar heveslenip çok kullandım onlardan. Sonunda gerek olmadığına, pek de bir şey fark etmediğine karar verdim. 

- Eee, tabii beraberinde rejim ve spor yapmazsanız bir işe yaramaz. Bol bol su içmek de önemli. 

- Yahu sizde ileri derecede görme ve işitme bozukluğu mu var? Sporla, rejimle eritecek bir şey kalmadı diyorum.

- Hanfendi sinirlenmeyin, vücudunuzla barışmanızı sağlar bizim ürünlerimiz. Kadın vücudunun cilvesi işte selülit. Tavsiye ederim bu kremi deneyin. Sürerken bacaklarınıza 10 dakika masaj yapın, her gün 2 litre su için, 45 dakika yürüyüşe çıkın. Kutunun içinde tavsiye edilen bazı hareketler var, yağ yakımını hızlandırıyor. Onları da aksatmayın. Muhteşem bir krem, bakın sayesinde 2 ayda nasıl inceliyorsunuz. 

- Anladım...

*

- Şu pantolonu deneyebilir miyim?

- Elbette, 38 beden giyiyorsunuz değil mi?

- Hayır, 36.

- Emin misiniz?

- !

*

- Kalıplarınız biraz dar mı? Pantolonu zar zor yukarı çektim, paçaların fazlasını da kesseniz ikinci pantolon dikmeye yetecek kadar kumaş çıkar yani.

- Valla hanfendi, biz yabancı bir markayız. Avrupalı kadınların ölçülerine göre tasarlanıyor bu modeller. Türk kadınları biliyorsunuz geniş kalçalı oluyor. Boylar da kısa...

- Sensin kısa. Yahu Avrupalı kadın dedikleriniz amorf yaşam formları mı? Bu pantolonu giymek için 34 beden vücuda, 1.90 boya sahip olmak lazım. 

- Bilemem, bunlar dışarıdan böyle geliyor bize.

 
0