Cevaplar

En İyi Cevap!
2012-12-10T17:59:31+02:00

insan kendisi için istediklerini bir başkası içinde istemelidir. Örnek vermek gerekirse bir kişiden bazı beklentilerimiz varsa onun da bunları bizden bekleyebileceğini aklımızdan çıkarmamalıyız. İşte bu yüzden söylenen sana nasıl davranılmasını istiyorsan sende öyle davran sözü söylenmiştir. Bir kişiden nasıl bir karşılama, hoşgörü bekliyorsak aynı şekilde ona göstermemiz gerekir.

İsteklerimiz onunda isteği dileklerimiz onunda dileği olmalıdır. Çünkü karşımızda ki bir insan bizim gibi duyguları olan, istekleri olan bir canlı. Bu nedenle birbirimize kendimiz gibi davranmalıyız.

 
1 5 1
2012-12-10T18:19:22+02:00

En başta bu parafgrafta başkaları sana yaptığında rahatsız olucağın şeyleri yapma.Bunları yapmamalısın yoksa sen hatalı olmuşsundur.

Örnk;

Sen arkadaşın Ali'ye sus diyorsun ama o sustuktan sonra sen Mehmet'le konuşuyorsun bu olmucak çok kötü kaba,çok düşüncesizce olur.Birsüre sonra arkadaşlarınız bunu yaptığınızı fark edince sizinle arkadaşlık bağlarını koparırlar,sizle arkadaş olmak istemezler.Bu sebeplerden dolayı kimseye size yapacağında kızacağınız bir davranışı siz yapmayın.

0