Cevaplar

2012-12-10T21:48:54+02:00

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk`ün Ölümünün 74. Yılı törenlerinde Kaymakamlık önünde Atatürk Anıtına Protokol tarafından çelenk sunuldu.

 Törende 2 dakikalık Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. 

Çelenk sunma merasimine 19 Mayıs  Kaymakamı  Kadir Ekinci 19 Mayıs Belediye Başkan Yardımcısı Arif Kurt, 19 Mayıs  Garnizon Komutanı Üsteğmen Fatih Yüksel, AK Parti ilçe Başkanı İbrahim Eren, CHP ilçe Başkanı Yakup Konuş, İlçe Emniyet Komiser Yardımcısı Azim Aydın, Baro Temsilcisi Av. Mustafa Kemal Açıçı, 19 Mayıs  İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat Aslantaş, Şube Müdürü Mustafa Dilek, 19 Mayıs Devlet Hastanesi Başhekimi  Mehmet Akif Gün, Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş, Orman İşletme Şefi Murat Temur, Siyasi Parti Temsilcileri, İl Genel Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Okul Müdürleri, Öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.


 

Atatürk`ü Anma Programı Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

 

İlk konuşmayı 19 Mayıs ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Davut Yaman yaptı. Yaman konuşmasında, “Türk milletini bağımsızlığa kavuşturan, onu çağdaş uygarlığın ayrılmaz bir parçası gören ve çağdaş uygarlık düzeyine çıkartan, adı ve eserleri sonsuza dek yaşayacak olan, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu olan büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ü ölümünün 74. yılında rahmetle anıyoruz” dedi.

 

 Atatürk’ün Kişiliği konulu konuşma yapan 19 Mayıs Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Ömer Faruk KARA, “Büyük liderler için kuşkusuz ki matem değil; fikirlerine sadakat gereklidir. "fikrinden hareketle, 10 Kasım tarihini bir matem ve milli bir yas günü olarak kabul etmek yerine, fikirlerine yönelmek için bize verilmiş bir fırsat olarak görmekteyiz. Demokratik, laik ve çağdaş değerlerinden oluşan kişiliğindeki bütünleştirici kimliği ve bilimi kılavuz edinmiş olan anlayışı ile Atatürkçü Düşünce Sistemi, T.C. Devletini milleti ile sonsuza denk bölünmez bir bütün olarak yaşayacak.

 Atatürk’ü anma haftası kapsamında 19 Mayıs Anadolu Lisesi öğrencileri arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında birinciliği elde eden Özgenur Aktürk, "10 Kasımı hissetmek" yazısını okudu. Daha sonra 19 Mayıs Anadolu Lisesi öğrencileri arasında düzenlenen şiir yarışmasında birinciliği elde eden Merve Akkaya adlı öğrenci "İnanç Ateşi" başlıklı şiirini seslendirdi.

 19 Mayıs Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmenleri Şame Karakaya ve Alev Ebru Kolbakır tarafından Atatürk için devlet adamları tarafından söylenenler ve basında yazılanlardan bir derleme sunuldu.

 19 Mayıs Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Murat Kitapçı yönetiminde Grup İstasyon’ un seslendirdiği Atatürk’ün Sevdiği Şarkılardan ezgiler dinletildi. Cumhuriyet ilköğretim okulu anasınıfı öğrencisi Leyla Merve Matur okuduğu şiirle salonda alkış aldı.

 

0
2012-12-10T21:51:38+02:00

bazı insanlar vardır bu insanlar hayatta her zaman başarılı olamsada başarılıdırlar bunlar çok büyük hayyaller kurar ve bu insanlar gennellikle liderligiye alııktıklar ve tüm ülkelerde ileri zekalı insanlar bir yerlere gelip lider olabiliyor

0