Cevaplar

2012-12-10T22:12:46+02:00

Soru 1:Doktoruz size 3 hap verir ve bunları yarımşar saat arayla almanızı tavsiye ederse, ilaçların tamamını bitirmeniz ne kadar sürer? 

Soru 2:Dedektif, yardımcısına: 
Bu akşam saat 8’de benim evime gel, ama bana geleceğini kimseye söyleme ve seni eve girip çıkarken kimse görmesin, diyor. 
Yardımcı söylenen saatte dedektifin evine gidiyor. Evde kimse yok. Kapının altına şöyle bir not düşüyor: 
“Dediğiniz saatte geldim. Evde kimse yoktu. Geleceğimi kimseye söylemedim. Eve girip çıkarken kimseye görünmedim. Saygılarımla” 
Dedektif ertesi gün yardımcısını işten kovuyor. Neden? 

Soru 3:Yargıç karar verecek. Mahkeme tutanaklarından şu bilgiler çıkıyor: 
Eğer A suçsuzsa, hem B hem C suçlu. 
Ya B ya C suçsuz . 
Ya A suçsuz ya B suçlu . 
Kim ya da kimler suçlu, kim ya da kimler suçsuz? 

Soru 4: 
Sarışın, genç ve güzel kadın tek yönlü bir sokaktan ters yöne doğru gidiyor. Kadının arabasının sigortasının zamanı geçmiş, vergisi ödenmemiş, ışıkları ayarsız, kaportası boyasız, rot ayarı bozulmuş, balataları gevşemiş, sinyal lambaları çalışmıyor, şanzuman gıcırdıyor, egzos borusu zehirli duman üfürüyor. Ayrıca kadının ehliyeti yok. Bütün bunlar yetmezmiş gibi kadın sarhoş. Ve bunlar trafik polisinin gözü önünde oluyor, polis her şeyin ayrımında. Ama polis kadını durdurmuyor. Neden? 

Soru 5: 

Bugün günlerden ne? 
Bir kasabada pazartesi, salı, çarşamba günleri erkeklerin yalan söyleme günüdür; perşembe, cuma, cumartesi günü kadınların yalan söyleme günüdür. Pazar günü her ikisi de doğru söyler. Kadınla erkek arasında şöyle bir konuşma geçer; Erkek: Dün yalan söylüyordum. Kadın: Ben de. O zaman bugün günlerden ne? 

0