Cevaplar

2012-12-12T11:13:07+02:00

Mısır Memleketi Kralı, Büyük KralKahraman Ra-maşe-şa mai Amana’nın Hatti memleketlerinin büyük Kralı Hattuşili ile iyi dostluklarının , kardeşliklerinin ve büyük krallıklarının devamı için yaptıkları antlaşmadır.

Bunlar, Mısır memleketi Büyük Kralı, bütün memleketlerin kahramanı, Mısır memleketi Kralı, BüyükKralkahraman Minmua-rea’nın oğlu, Mısır memleketi Kralı, Büyük Kralkahraman Min-pahirita’rea’nın torunu, Rea-Maşeşta-Mai Amana’nın, Hatti memleketi Kralı, Büyük Kral, Murşili’nin oğlu, Büyük Kral, Hatti memleketi Kralıkahraman Şuppiluliuma’nın torunu, Büyük Kral, Hatti memleketi Kralıkahraman Hattuşili’ye söylediği sözlerdir.


Aramızda daima olarak iyi kardeşlik ve iyi sulh kurdum. Mısır memleketi ile Hatti memleketi arasındaki münasebetlerde iyi kardeşliğin ve iyi sulhun tesisi için şunları söylüyorum: İşte, Mısır memleketi ile Hatti memleketi arasındaki münasebete gelince, ezelden beri tanrı onlar arasında düşmanlığa müsaade etmediğinden antlaşma ebedidir. Büyük Kral, Mısır memleketi Kralı, Rea-Maşeşa Mai Amana, güneş ve fırtına tanrılarının münasebeti gibi öyle edebi bir münasebet tesis etti ki, o aralarında daima düşmanlık yapmağa mani olur.

0
2012-12-12T11:16:44+02:00

http://www.delinetciler.net/forum/soru-cevap-forumu/95084-kades-antlasmasinin-maddeleri.html              

                             Bütün maddleri var :D

 

0