Cevaplar

2012-12-12T18:12:56+02:00

Birçok site sahibi site ismi alımında zaten hedeflediği anahtar kelimeye göre seçim yapmakta ve genel seo çalışmalarını bu anahtar kelime doğrultusunda yürütmektedir. Ancak burada pek çok kişinin atladığı önemli bir nokta vardır. Birincisi anahtar kelime türevleri kavramı diğeri ise anahtar kelime ikamesi kavramıdır. Bu bölümde yer alan Google Trends aracı anlatımı ile de hedef kelime tercihlerinde zaman olgusuna dikkat çekilecektir. Dönemlik seo çalışmaları için kullanılması gereken bir araçtır.

Anahtar Kelime Türevleri

Belirlenen anahtar kelimenin dışında çalışmalar hedef anahtar kelimenin türevleriyle de desteklenmelidir. Aksi halde doğallık ve çeşitlilik olgusu oluşturulmamış olur. Anahtar kelime türevleri bir anahtar kelimeye ilişkin kelime grupları veya farklı kullanımları olarak nitelendirilebilir. Örneğin, hedef kelimesi “cep telefonu” olan bir site için “cep telefonu fiyatları, cep telefonu oyunları vb.” gibi birçok türev anahtar kelimede de eş zamanlı çalışma yürütmek gerekir. Bu çalışmalar link alımları şeklinde veya bu konular ile ilgili makale yazımları şeklinde gerçekleşebilir. Aranma hacmi yüksek olan anahtar kelime türevi size en çok fayda sağlayacak ikincil anahtar kelime olacaktır. Örnek olarak, “cep telefonu kılıfı” yerine daha çok aranma hacmi olan “cep telefonu oyunları” kullanmak hit ve seo olarak daha etkili olmaktadır.
Bir hedef kelimeye göre en çok kullanılan ve aranan anahtar kelime türevlerini tespit etmek için bir sonraki bölümde anlatılan Google Adwords aracını kullanmak gerekir. Bu konular altından kullanımları anlatılacaktır.

0
2012-12-12T18:13:21+02:00

nası yani cümlemi 

 yoksa anhatar sözcüğün açıklaması mı?

0