Cevaplar

2012-12-12T18:41:49+02:00
Neden bu pozisyonla ilgilenmektesiniz? Öğrencilerinizi araştırmanıza nasıl dâhil edebilirsiniz/edebileceksiniz? Burada hangi dersleri verebilirsiniz?
( Teklif edebileceğiniz yeni derslerin yanında, önceden bölümdeki ders tekliflerini kontrol ediniz ve verebileceğiniz derslere ait asıl ders sayılarını kullanınız.)Burada ne çeşit araştırma projeleri/başlıkları sürdürebilirsiniz? (bölümdeki diğer branşın araştırma ilgilerini kontrol ediniz ve muhtemel işbirliği için mümkün olan alanları belirtiniz) Burada araştırmanızı ve öğretiminizi yürütmek için ne çeşit araçlara gereksinim duyardınız?(Mümkünse, mevcut bulunan ana maddelerin bilincinde olunuz (genellikle bölüm/kolej web sayfalarındaki listeler gibi) ve ihtiyacınız olacak veya isteyeceğiniz herhangi yeni bir şeyin yanı sıra, mevcut bulunanları nasıl kullanabileceğinizi belirtiniz) İşe ne zaman başlayabilirsiniz? Bugüne kadarki kariyerinizde en büyük başarınız olarak neyi görmektesiniz? Hangi eksikliklerle başa çıktınız? Öğrencilerle olan etkileşiminizi nasıl tanımlarsınız? Bizim için ne tür sorularınız bulunmaktadır?(Önceden birtakım sorular hazırlamanız bunlasrı sor mesela
0
2012-12-12T18:46:03+02:00

ARZU DUYGUN İLE RÖPORTAJ;

1.Neden öğretmenliği seçtiniz?Bu meslekteki amaçlarınız nelerdir?

--Eğitim benim için çok önemli ve her insanın gelecek nesli eğitebileceğini zannetmiyorum.Ben tam bu iş için yaratılmışım.:) Öğretmenliği çok seviyorum.

2.Öğrencilerle diyaloğunuz iyi olduğuna inanıyor musunuz?

__Evet iyi olduğuna inanıyorum.Karşılıklı sevgi ve saygı olduğunu hissediyorum ve görüyorum.

3.Bu sene okulumuza yeni geldiniz.Okulumuz hakındaki düşünceleriniz nelerdir?

__Okulla ilgili düşüncelerim olumlu.Herşey olması gerektiği gibi ama amacımız en iyisi olması.

4.İlgi alanlarınız nelerdir?(Nelerden hoşlanırsınız?)

__İlgi alanlarım;spor,gezi,eğlence...Özellikle tenis oynamayı,yüksek sesle müzik dinlemeyi ve gezmeyi çok severim:)

5.Neden tenis?

__Benim,beden eğitimi öğretmenliğinde okuyan arkadaşlarım vardı.Onlar beni çok özendirdi.Onların maçlarına gide-gele bende öğrendim ve geliştirdim.

6.Hayatta en çok korktuğunuz şey nedir?

_Beni en çok korkutan ;haksızlıkların büyüdüğünü görüp müdahale edememek.

7.Bize biraz öğrencilik yıllarınızdan bahseder misiniz?

__Ben öğrencilik yıllarımda çok sosyal ve herkesin kendi grubuna dahil etmek istediği biriydim.Oldukça aktiftim.Özellikle modern dans ve kültürel etkinliklerde en önce ben vardım.Bunun yanında derslerimi hiç aksatmazdım.Hepsini bir arada yürütebiliyordum.Ayrıca öğrencilik yıllarımda 1 yıl dans eğitmenliği yaptım.

8.Dans konusunda kendinizi neden geliştirmediniz? Dans yönünden kariyer yapabilirdiniz.

_Ortamla ilgili durumlar nedeniyle dans konusunda daha fazla geliştiremedim kendimi.Okulum da buna bir engeldi zaten.Anca fırsat buldukça dansa yöneldim.Okulun bir dans grubu olsaydı eğitmenliğini üstlenebilirdim.

9.Kendinizi 10 yıl sonra nerede hayal ediyorsunuz?

__Kendi branşımda daha tanınmış,yüksek bir yer hedefliyorum.Yeni branşımda kariyer yapmayı düşünüyorum.Ama bu 10 yılı bulmaz bence;)

10.Şu anda bir lise öğretmenisiziniz ve lise,öğrencilerin çocukluktan çıkıp ergen oldukları bir dönemdir.Bu dönemde öğrenciler sevgili edinirler.Bir çok öğretmenin hoş görmediği bu duruma sizin bakış açınız nedir?

__Bu durum insanın elinde olan birşey değil.Bazı duyguları yaşamak çok güzeldir.Ama sonuçta kimsenin üzülmeyeceği şekilde.;)

TEŞEKKÜR EDERİZ.

ARZU DUYGUN

0