Cevaplar

2012-12-13T17:39:13+02:00

Yaşadığımız son yüzyıl ise modern tıbbın tek başına yeterli olmadığını gösterdi. ‘’Plasebo etkisi ‘’ diye adlandırılan, inancın gücü insanın hayat kalitesini önemli ölçüde arttırmakta, modern tıbbın iyileşemez gözüyle baktığı hastalar ise ölümden dönüp eski sağlıklarına kavuşmaktalar. Sadece imgeleme yoluyla bile insan vücudu gençleşebilir. Kuantum düşünce adıyla da bilgiliğimiz gibi inanç ve düşünceler hayat kalitemiz üzerinde önemli ölçüye sahipler.

Bütün bu sebeplerle sadece kendimizi tek bir alanda geliştirmeye çalışmamız hiçbir zaman istenilen gerçek iyilik ve sağlık halini oluşturmuyor. Bu yüzden gerçekten sağlıklı olmak için kendimize bir  bütün olarak bakabilmeliyiz.

Holistik kelimesi İngilizce ‘’wholistic’’ yani bütüncülden geliyor. Mükemmel sağlığa ulaşmak için ,kişinin beden, zihin, ruh halleri arasındaki dengenin ve uyumun sağlanması gereklidir.  Buna  ulaşmak hem kolay hem de zor olabilir. Yeni yıla birkaç hafta kala hem bu sene hem de gelecekte gerçek anlamda sağlıklı, mutlu ve dengeli bir yaşam sürebilirsiniz.

Holistik Sağlık= Beden+ Zihin+ Ruh

3 2 3
2012-12-13T17:39:55+02:00

beden sağlığı bel fıtığı gibi grip olam ruh sağlığı piskolojik

4 4 4