Cevaplar

2015-09-27T06:22:29+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
........Bugünden yarına ne kattın -----------

Bir insanın bugünü ile dünü eşit ise ; bugününden yarınına bir şey katmamış demektir.yani bugünü boş işlere harcayıp hiç bir ilmi şeyleri öğrenmemiş ise yarını ile eşit olur..bu insanlar elbetteki aldatılmış olur. çünkü ; onları hayırlarına mani olan insanların tuzağına düşmüş olurlar..bu tuzağa düşen insanlar genel anlamda bilinçsiz olanlardır . ama her bilinçli düşmez diyemem.. bilinçli insanlarda düşebilir. hem şeytan yüzünden olur .. hem de şeytani insanlar yüzünden insanlar bu tür hatalara düşer... 
           Eğer biz bugünümüzün kıymetini bilmezsek! yarına kavuşup kavuşamayacağımız belli değildir. ölüm her an gelebilir. hiç beklemediğin bir anda gelir. ne bi saniye öne gider ne de geriye geldiği anda Azrail a.s alır canını ...bu sebeple her günümüze bir islami ilim koymak gerekir.. aynı zaman da fen ilimleri almakta fayda vardır .. çünkü efendimiz der ki ; " bugün ölücekmiş gibi ahiretine çalış, hiç ölmiyecekmiş gibi dünya işine çalış " buyurdu efendimiz :)

RabbeGidenYolcu ------Meryem..

1 5 1