Cevaplar

2012-12-13T22:32:21+02:00

Marmaris, doğal ve tarihi güzellikleri, çam ormanlarına sahip muhteşem koylarıyla, Milli Parkı'yla, mavi bayrakla donatılmış plajları ve berrak denizinin çekiciliğiyle, tarihi zenginlikleriyle hızlı bir gelişim göstererek ülkemizin ve dünyanın önemli bir turizm merkezi haline gelmeye başlamıştır.

Kara ulaşımının iyileşmesinin yanı sıra Dalaman Havaalanı ve Rodos Feribotları ile dış dünyaya açılma olanağı bulan Marmaris, çevresinde bulunan yat limanları ile binlerce tekneye ev sahipliği yapmaktadır.

Mavi turların en önemli bölümlerini oluşturan Marmaris’i tatil ve seyahatlerinizde tercih etmeniz için nedenler sıralamakla bitmez. 

Ve Marmaris’in saymakla bitmeyecek eğlence ve aktivite alternatiflerinden kendinize uygun mutlaka bir seçenek bularak çok güzel bir tatil geçirir ve yeni yerler keşfedersiniz…


Tarihi KentMarmaris’in Kale, İskele ve Marina ile sınırlanmış bölümü, Tarihi Kent Merkezi olarak adlandırılmaktadır. Bu bölgedeki tarihi yapıların tamamı 16. ve 20. yüzyıllar arasında yapılmış Osmanlı dönemine ait yapılardan oluşmaktadır. 

Kale çevresindeki tarihi yapılar olduğu gibi korunmuş ve restore edilmiştir. Sokaklar dar, ahşap yapılar çıkmalıdır;  bir Osmanlı kentidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DALIŞ NOKTALARI VE ÖZELLİKLERİ 


Dalış turizmi açısından Türkiye’nin önemli bölgelerinden birisi olan Marmaris ve yakın çevresinde günübirlik gidilebilecek; gerek eğitimli dalgıçlar, gerekse yeni başlayanlar için çok sayıda dalış noktası bulunmaktadır. 

Bunlardan bazıları; Sarı Mehmet Burnu, Keçi Adası Feneri, İnce Burun Feneri, Hayıtlı Burun, Abdi Reis Koyu, Yazılı Kaya, Baca Mağarası, Aksu Koyu, Kütük Burnu, Kadırga Koyu, Bedir Adası, Kumlubük Sığlığı, Mandıra Koyu, Kaycağız Koyu, Kadırga Taşı, Kadırga Feneri’dir, 

0