Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2012-12-13T21:17:18+02:00

Bilim insanları, neredeyse her gün açıklama yapsa da, dünyanın dört bir yanında insanları büyük bir korku sarmış durumda. Çin'den Orta Amerika ülkelerine kadar, kıyamet hazırlıklıkları yapılıyor, ayinler düzenliyor. Çin'de paniğe kapılanlar, Dünya'nın üç gün kararacağına inanıyor.

KIYAMET SENARYOLARI NASIL ORTAYA ÇIKTI?
Peki ama bu korkunun sebebi ne? Bütün dünyanın inandığı 21 Aralık kıyamet günü iddiası nereden çıktı? O gün ne olması bekleniyor?

Bu büyük korkuyu başlatan Maya takvimi oldu. 21 Aralık, 144 bin gün içeren Haab takviminin son günü... Yüzbinlerce yıllık Maya takviminin o gün bitiyor olması da kıyamet söylentilerini ayyuka çıkarıyor.MAYA KIYAMETİ
Peki o gün için Maya takviminde ne yazıyor? Bunun için öncelikle şu meşhur Maya takvimi hakkında bilgi verelim. Mayalar, Haab takvimini "baktun" adını verdikleri 394,26 yıllık bölümlere ayırdı. Baktun'lar, dünyanın sonunun 21 Aralık 2012'de sona ereceği düşüncesini oluşturdu.

Bu tarihte, 13'üncü baktun tamamlanırken, Dünya Beşinci Güneş Çağı'ndan, Altıncı Güneş Çağı'nda girecek. Bu çağda insanlığın "altın çağı" olacak. Bilinç olarak insanoğlu en üst seviyeye çıkacak.

MARDUK NEDİR?
Maya Kehanetlerine göre insanoğlu altın çağına girmeden önce bir felaketin eşiğinden geçecek. İşte o felakette takvimin bittiği gün olan 21 Aralık'ta gerçekleşecek. Bu noktada devreye Sümerler'in MARDUK gezegeni giriyor. Namı diğer Niburu gezegeni...

O gün Niburu Jüpiter ile Mars arasına girecek ve Güneş Sistemi'ndeki dengeleri devasa çekim gücüyle alt üst edecek.

MARDUK GEZEGENİ EFSANESİ
Maya kehanetlerine dönmeden önce sizlere Marduk'la ilgili ayrıntılı bilgi aktaralım. Bu gezegenin ismi Sümer tabletlerinde geçiyor.

Bilim dünyası böyle bir gezegenin varlığını doğrulamıyor. Ancak Sümer yazıtlarına göre bu gezegen 3 bin 600 yılda bir dünyanın yörüngesinden geçiyor.

Her geçişinde de büyüklüğünün yarattığı çekim gücünden dolayı dünyada afetler meydana geliyor. Yeryüzü depremlerle sarsılıp, yanardağ patlamaları ile küçük kıyamet yaşıyor.

TANRILARIN GEZEGENİ
Sümer yazıtlarındaki efsanelere göre Marduk gezegeni olağanüstü yeteneklere sahip insanların gezegeni. Bu insanlar Marduk dünyaya yaklaştığı dönemlerde insanoğl ile de temas kuruyorlardı. İnsanlar onları teknolojik üstünlükleri sebebiyle "TANRI" diye niteliyorlardı.

Bu gezegendeki neslin 3600 yılı bizim 1 yılımıza denk olarak efsaneleştiriliyor. Yani onların ömrü insanoğlunun hayallerinin ötesinde bir uzunluğa sahip. Gezegene dair bir diğer efsane de dünyadan kat be kat büyük olması ve çift güneş sisteminin bulunmasına dair.

3 GÜN 3 GECE KARANLIK OLACAK
21 Aralık kıyamet kehanetini bu kadar etkin bir şekilde dünyaya salan konuşmalardan biri Japonya Prensesi Kaoru Nakamaru'ya ait. Söyleyen bir prenses olunca da haliyle insanlar çok ciddiye aldılar.

Peki prensesin 2012 yılı başında, hayli ciddi bir konferansta dile getirdiği kehanet neydi? Prensesin 21 Aralık gününe dair ürküten iddiaları şöyle

2 5 2
2012-12-13T21:18:02+02:00

öyle bir şey olmayacak mayalılar yalan söylüyor gidip te Allah'a mı sormuşlar ama ordu ya meteor düşmüş 11inde

1 4 1