Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2012-12-15T10:37:33+02:00
WordArt ekleme veya silme Tümünü Göster

WordArt, gölgeli veya aynalı (yansıtılmış) metin gibi dekoratif efektler oluşturmak için 2007 Microsoft Office sistemi belgelerinize ekleyebildiğiniz bir metin stili galerisidir. Microsoft Office PowerPoint 2007 programında, varolan metni de WordArt'a dönüştürebilirsiniz.

WordArt metnini, şekilde yer alan herhangi bir metni değiştirebildiğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Ne yapmak istiyorsunuz? WordArt ekleme Office PowerPoint 2007 programında varolan metni WordArt'a dönüştürme Excel 2007 veya PowerPoint 2007 için WordArt stilini kaldırma WordArt'ı silme WordArt ekleme

Şu 2007 Office sürümü programları için: Excel ve PowerPoint

Şu 2007 Office sürümü programları için: Outlook ve Word

Office Publisher 2007 için

 SAYFANIN BAŞI

Office PowerPoint 2007 programında varolan metni WordArt'a dönüştürme WordArt'a dönüştürmek istediğiniz metni seçin. Ekle sekmesindeki Metin grubunda WordArt'ı ve ardından, istediğiniz WordArt'ı tıklatın.

 NOT   WordArt'ı çevreleyen şekli ve WordArt'taki metni özelleştirebilirsiniz.

 SAYFANIN BAŞI

Excel 2007 veya PowerPoint 2007 için WordArt stilini kaldırma

WordArt stilini metninizden kaldırdığınızda, metin kalır ve düz metin haline gelir.

WordArt stilini kaldırmak istediğiniz WordArt metnini seçin. Çizim Araçları altında, Biçim sekmesindeki WordArt Stilleri grubunda Diğer düğmesini , ardındanWordArt'ı Temizle'yi tıklatın.

 İPUCU   WordArt stilini metninizin bir parçasından kaldırmak için, WordArt stilini kaldırmak istediğiniz metni seçin, ardından yukarıdaki adımları uygulayın.

 SAYFANIN BAŞI

WordArt'ı silme Kaldırmak istediğiniz WordArt'ı seçin ve sonra DELETE tuşuna basın.
0
2012-12-15T10:38:30+02:00

Bir gösteri ve grafik programı olarak Word Art rahatlıkla kullanabileceğimiz bir programdır. Kullanımı çok basit olmakla birlikte dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır. Zaten çevremizdeki reklâm yazılarına baktığımızda birçok yazı modeli ve duyuru görürüz. Bu yazılar değişik biçimlerde, boyutta ve renklerde olmasına rağmen elle değil yazıcı ile yazılmış olduğunu görürüz. Şimdi bir örnekle Word Art programını ve nasıl yazıldığını öğrenmeye çalışalım. Öncelikle “Ekle/Resim/Word Art” komutlarını tıklayalım, karşımıza aşağıdaki şekilde görülen pencere açılacaktır.

  

pencereyi bu linkte görebilirsin.

http://www.okulyolu.org/index.php/bilgisayar-dersleri/winword.html?start=13

0